آنلاک کردن سیم کارت گوشی های هوشمند اندرویدی و تبلت

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
لطفا امتیاز دهید !

آشنایی با آنلاک کردن سیم کارت گوشی های هوشمند اندرویدی و تبلت
How to SIM Unlock Your Android Smartphone or Tablet

آشنایی با آنلاک کردن سیم کارت گوشی های هوشمند اندرویدی و تبلت - اندروید ایرانممکن است بخواهید شبکه گوشی و یا تبلت جدید خود را تغییر دهید اما این گوشی و یا تبلت بر روی شبکه مورد نظر شما کار نکند. سراسیمه با اپراتور خود تماس می گیرید و تنها چیزی که می شنوید این است که گوشی شما بر روی یک شبکه قفل شده و تقریبا کاری از دست شما بر نمی آید. البته این موضوع زیاد هم درست نیست, اگر دستگاهی که استفاده می کنید اندرویدی است، همیشه کارهایی وجود دارد که می توان انجام داد .

در ادامه با اندروید ایران همراه شوید.

آنلاک کردن سیم کارت به معنای روت کردن دستگاه نیست:

قبل از اینکه به بحث آنلاک کردن گوشی های هوشمند بپردازیم، اجازه دهید نگاهی مختصر به آنلاک کردن سیم کارت / شبکه در گوشی داشته باشیم . آنلاک کردن سیم کارت و یا شبکه وارد کردن یک کد مخصوصی است که برای اینکار تولید شده است تا بتواند محدودیت هایی که بر روی شبکه گوشی شما وجود دارد را بشکند. اینکار به شما اجازه می دهد سیم کارت های مختلفی بر روی گوشی و یا تبلت خود داشته باشید که از شبکه های مختلف برای سرویس دهی استفاده می کنند. باید این موضوع را بدانید که آنلاک کردن سیم کارت به معنای روت کردن دستگاه نیست.آشنایی با آنلاک کردن سیم کارت گوشی های هوشمند اندرویدی و تبلت - اندروید ایرانروت کردن به معنای آنلاک بوت لودر است که کاملا بحث متفاوت و جداگانه ای می باشد. هر دو آنلاک ،قانونی است. اگر چه آنلاک کردن سیم کارت نیازمند کمک افراد متخصص است.

آیا سیم کارت گوشی قفل شده است؟

همه گوشی ها دارای شبکه قفل شده نیستند, برای اینکه این موضوع را بفهمید می توانید راهنمای گوشی و رسید خود را مطالعه کنید. اگر کلمه بدون قفل بر روی رسید مشتری وجود داشته باشد می توانید مطمئن شوید که گوشی شما قفل نیست. همچنین شما می توانید با اپراتورهای سیم کارت خود نیز تماس بگیرید و در مورد قفل بودن گوشی خود سوال نمایید. البته روش سومی نیز وجود دارد. بهتر است یک سیم کارت دیگر را در داخل گوشی خود قرار دهید.

اگر سیم کارت کار نکرد خواهید فهمید که گوشی قفل است. گوشی هایی که به طور مستقیم از شرکت های سازنده ای مانند موتورولا و یا وان پلاس خریداری می شود به احتمال زیاد آنلاک خواهد بود. اما فرض کنید که گوشی  شما بر روی یک سیم کارت و یا شبکه خاص قفل شده باشد، باید چه کاری انجام داد؟

استفاده  از برنامه های آنلاک کردن سیم کارت:

ممکن است اولین چیزی که به ذهنتان برسد استفاده از یک برنامه آنلاک کردن سیم کارت باشد. اما اینکار به هیچ عنوان صحیح نیست. این خدمات دارای شهرت بسیار ضعیفی هستند و بیشتر آنها نیز کلاهبردارند . اما در بهترین حالت، آنها هیچ کاری برای آنلاک کردن گوشی شما انجام نخواهند داد.Amazing as it may seem, you can get in touch with your carrier about SIM unlocking your phone or tablet — and this really is your best option.

استفاده از ابزارهای قابل دانلود:

دومین روش استفاده از ابزار های رایگان قابل دانلود است, این روش نیز به هیچ عنوان توصیه نمی شود. اینگونه ابزار ها دارای تروجان و بدافزارهای دیگری هستند که می توانند به گوشی شما آسیب برسانند! البته ابزارهای امن و قانونی نیز برای آنلاک کردن سیم کارت/ شبکه گوشی در بازار موجود است.

بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید:

برای آنلاک کردن گوشی بهترین گزینه پیش رو، بهره گیری از افراد متخصص و اپراتورهای سیم کارت است. این افراد می توانند مشتریان خود را در مورد آنلاک قانونی مطمئن سازند. ابتدا مطمئن شوید که گوشی شما قابل آنلاک شدن هست, اگر قرار داد شما 2 ساله باشد، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه اضافی داشته باشید.

چگونه می توان سیم کارت گوشی  اندرویدی را آنلاک کرد؟

برای شکستن محدودیت های استفاده از سیم کارت، شما باید IMEI (هویت بین المللی تجهیزات موبایلی) را تایید کنید. این یک کد منحصر به فرد است که برای تایید هویت گوشی مورد استفاده قرار می گیرد.

در گوشی های اندرویدی، شماره IMEI را می توان با شماره گیری سریع *#06# و یا مراجعه به بخش تنظیمات (setting) و سپس About phone > Status > IMEI Information  پیدا کرد.آشنایی با آنلاک کردن سیم کارت گوشی های هوشمند اندرویدی و تبلت - اندروید ایران

با استفاده از این رشته 15 عددی، شبکه های اپراتوری می توانند پین کدی را برای شما فراهم کنند که برای آنلاک کردن گوشی مورد استفاده قرار میگیرد. توجه داشته باشید که فرآیند کامل اینکار ممکن است در اپراتورها و شبکه های مختلف متفاوت باشد.

یک سرویس دهنده ی معتبر برای آنلاک کردن سیم کارت بیابید:

اگر اپراتور مود نظر، شما را در آنلاک کردن گوشیتان همراهی نکرد می توانید از سرویس های موجود استفاده کنید. با این حال پیدا کردن یک سرویس معتبر بسیار سخت و دشوار خواهد بود. اگر راه دیگری نداشته باشید، بهتر است از یک سرویس دهنده معتبر برای اینکار استفاده کنید. برخی از سایت ها نیز چنین خدماتی را ارائه می دهند.

این سایتها که برای آنلاک کردن گوشی به  کد IMEI نیاز خواهند داشت، همیشه قابل اعتماد نیستند و باید مراقب باشید.

روزهایتان زیبا – اندروید ایران

ارسـال نـظـر

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

برچسب ها

بــرنامه های پیشنهادی

12 votes, average: 4,42 out of 512 votes, average: 4,42 out of 512 votes, average: 4,42 out of 512 votes, average: 4,42 out of 512 votes, average: 4,42 out of 5

PicsArt Photo Studio: Collage Maker & Pic Editor

AndroidIranV 9.27.4
آخرين آپديت : 1399/02/14 دانـلود رایـگان
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

App Cloner

AndroidIranV 1.4.11
آخرين آپديت : 1396/10/15 دانـلود رایـگان
10 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 5

LINE: Free Calls & Messages

AndroidIranV 7.18.0
آخرين آپديت : 1396/10/15 دانـلود رایـگان
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

SwiftKey Keyboard

AndroidIranV 6.7.2.19
آخرين آپديت : 1396/08/26 دانـلود رایـگان
6 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 5

Plus Messenger

AndroidIranV 4.2.1.2
آخرين آپديت : 1396/11/10 دانـلود رایـگان