آموزش بازی پوکمون گو برای مبتدیان Pokemon Go guide

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
لطفا امتیاز دهید !

آموزش کامل بازی پوکمون گو برای مبتدیان

Pokemon Go A Complete Beginner’s Guide

آموزش بازی پوکمون گو برای مبتدیان - Pokemon Go beginner's guide

همانطور که می دانید این روزها هم صحبت از بازی جدیدی به نام Pokémon GO است که شاید شما هم نام آن را شنیده باشید و از میزان محبوبیت آن خبر داشته باشید. این بازی در حال حاضر در آمریکا به عنوان محبوب ترین بازی انتخاب شده است و دلیل آن نیز دارا بودن کاربران بسیار زیادی است که به صورت هم زمان آن را انجام می دهند. “پوکمن گو” در ابتدا برای نیتندو عرضه شد و بعد از آن شاهد عرضه نسخه های مخصوص اندروید و IOS این بازی محبوب بودیم. این بازی از سیستم مسیر یابی ماهواره ای و ساعت گجت شما استفاده می کند، موقعیت مکانی و زمانی تان را تشخیص می دهد و دنیای اطراف تان را پر می کند از موجوداتی خیالی به نام پوکمون. در واقع پوکمون گو نوعی قابلیت مجازی است، دوربین دیوایس تان را به سمت کوچه تان می گیرد و ناگهان موجودی عجیبی را در انتهای آن مشاهده می کنید!

بازی Pokémon Go مانند طوفانی دنیای بازی های موبایلی را تحت تاثیر قرار داده است و تنها چیزی که برای بازی کردن این اثر جدید احتیاج دارید یک گوشی هوشمند و تمایل برای رفتن به خارج از خانه است. اما پوکمون گو چیست؟ چرا تا به این اندازه محبوب شده است؟ اگر شما نمی دانید یک بالباسور (Bulbasaur) یا یک باترفری (Butterfree) چیست؛ پس در این آموزش در وب سایت اندروید ایران در ادامه همراه شوید.

در این آموزش سعی می کنیم تا نکاتی را در مورد پوکمون ها و نکات کلیدی انجام بازی Pokémon Go را به شما آموزش دهیم که می تواند برای شمایی که قصد دارید تا بازی را تازه آغاز کنید بسیار مفید باشد و سرعت پیشرفت شما در بازی نیز افزایش یابد.

بازی پوکمون گو را چگونه دانلود کنیم؟

طبیعتا دانلود یک بازی کار سختی نیست، با یک سرچ ساده در گوگل پلی، اپ استور و هچنین در پستی مجزا بازی را در سایت معرفی و برای دانلود قرار داده ایم اما مشکل این جا است که این بازی هنوز در همه جای جهان عرضه نشده و فعلا فقط کاربران کشور هایی چون امریکای شمالی به آن دسترسی دارند. کاربران ایرانی اگر درصدد تجربه این بازی هستند، باید حتما از نرم افزار های تغییر آدرس IP استفاده کنند.

برای قدم اول و دانلود از طریق لینک مستقیم از این لینک اقدام کنید و پس از دانلود بر روی گجت اندرویدیتان نصب نمائید.

پوکمون (Pokémon) چیست؟

اگر در بیست سال گذشته با دنیای بازی ها درگیر بوده باشید حتما نام پوکمون ها را شنیده اید اما اگر به تازگی وارد دنیای بازی های رایانه ای و موبایلی شده اید باید بدانید که پوکمون نام موجوداتی وحشی است که پیش از این درباره آن ها سریال، فیلم و بازی های کارتی زیادی ساخته شده است. وظیفه بازیکنان نیز در این سری بازی ها این است که این موجودات را پیدا کنند و با پرتاب یک توپ به سمت آن ها پوکمون ها را دستگیر کنند و با گرفتن آن ها پیشرفت کنند.

آموزش بازی پوکمون گو Pokémon Go

با گذر سال ها هر روز پوکمون های جدیدی ساخته می شد که امروزه تعداد این پوکمون ها بیشتر از 750 تا است و تلاش شده تا این موجودات تا حد زیادی شبیه موجودات واقعی باشند. به عنوان مثال Pidgey که شبیه یک کبوتر طراحی شده است یا Mewtwo که شبیه شکل موجودات فضایی ساخته شده است.

در این سری بازی ها همان طور که باید پوکمون های جدید را جمع آوری کنید باید پوکمون های گرفته شده را نیز تربیت کنید و سطح آن ها را ارتقا دهید با این ارتقا ها توانایی ها و قدرت پوکمون ها نیز افزایش خواهد یافت و علاوه بر این موضوع توانایی های جدیدی برای آن ها باز خواهد شد که این موضوع در میان جنگ ها نیز اتفاق می افتد که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.

بازی Pokémon Go چیست؟

بازی Pokémon Go بازی است که به تازگی برای موبایل های هوشمند عرضه شده است و پای پوکمون ها را به دنیای واقعی باز کرده است. بدین ترتیب با استفاده از قابلیت واقعیت افزوده شما باید پوکمون ها را در خیابان های واقعی اطراف خود پیدا کنید و آن ها را شکار کنید. به معنای دیگر برای تجربه بازی پوکمون گو باید از خانه خود خارج شوید و به کشف دنیای پوکمون ها در دنیای واقعی بپردازید.

بازی پوکمون گو یک نقشه واقعی را همراه با موقعیت فعلی به شما نشان می دهد و شما باید با استفاده از آن نقشه به بررسی خیابان ها و محله های اطراف خود بپردازید تا یکی یکی پوکمون ها را پیدا کنید و آن ها را با استفاده از توپ پوکمون شکار کنید.

آموزش بازی پوکمون گو برای مبتدیان - Pokemon Go beginner's guide

شاید اصلی ترین تفاوت بازی پوکمون گو با سایر نسخه های بازی پوکمن که بیش از این عرضه شده بود همین قابلیت خارج شدن از خانه و پیدا کردن پوکمون ها در دنیای واقعی باشد، اما به جز این موضوع این بازی جدید تفاوت های دیگری با سایر پوکمون های عرضه شده دارد.

خوب شاید اولین تفاوت این باشد که Pokémon Go برای موبایل های هوشمند با سیستم عامل های اندروید و iOS عرضه شده است که یکی از دلایل فراگیر شدن آن هم می تواند همین موضوع باشد چرا که نسخه های قدیمی بازی تنها برای نینتندو عرضه می شدند و مسائل مالی مانع بزرگی برای استفاده اکثر مردم از این بازی جذاب بود.

اما تفاوت دیگر این بازی استفاده از قابلیت واقعیت افزوده است، بدین معنی که شما با گرداندن دوربین گوشی خود در محیط اطراف می توانید پوکمون ها را در مکان های واقعی مانند پارک یا روی نیمکت یا حتی تختتان مشاهده کنید و آن ها را شکار کنید.

دریافت اولین Pokémon

مانند سایز بازی های Pokémon شما باید در بازی پوکمون گو نیز در ابتدا اولین پوکمن خود را انتخاب کنید. البته کلا سه گزینه برای انتخاب وجود دارد و شما باید از بین Squirtle ،Bulbasaur ،Charmander که شکل هایی شبیه لاک پشت آبی یا دایناسور دارند یکی را به عنوان اولین پوکمون دریافتی خود انتخاب نمایید.

آموزش بازی پوکمون گو Pokémon Go

برای انتخاب یکی از این پوکمون ها هیچ درست و غلطی وجود ندارد و هر سه دارای توانایی های هم سطح هم هستند و انتخاب هر یک از آن ها به عنوان اولین پوکمون دریافتی بستگی به سلیقه شما دارد.

انواع مختلف Pokémon

همان طور که پوکمون ها دارای شکل های متفاوتی هستند توانایی آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است که بر اساس همین توانایی می توان آن ها را به نوع های مختلفی تقسیم بندی کرد. طیف های گسترده ای از انواع پوکمون ها شامل معمولی، جنگنده، پروازی، سمی، زمینی، سنگی، شبح مانند، فولادی، آبی، آتشین، برقی، یخی و اژدها در بازی وجود دارد که هر یک توانایی های مخصوص خود را دارند.

آموزش بازی پوکمون گو برای مبتدیان - Pokemon Go beginner's guide

هر کدام از این نوع پوکمون ها در مقابل دیگری ممکن است ضعیف تر یا قوی تر باشند درست مانند بازی سنگ،کاغذ و قیچی که هر یک بر دیگری برتری و ضعف خاصی دارد. به عنوان مثال پوکمون های آبی طبیعتا آسیب های زیادی به پوکمون ها آتشین وارد می کنند و سایر موارد نیز این چنین خواهد بود.

در طول انجام دادن بازی به مرور زمان متوجه قابلیت های هر کدام خواهید شد بنابر این نگران نباشید چرا که پس از مدتی توانایی های همه پوکمون ها را یاد خواهید گرفت.

ارتقا قدرت و تغییرات در بازی پوکمون گو

در بازی Pokémon Go پوکمن ها به صورت مرحله ای آپدیت نخواهند شد و شما با استفاده از stardust و کندی هایی که با دریافت پوکمون های جدید به دست می آورید می توانید پوکمن قبلی که در همان نوع دارید آپدیت کنید. علاوه بر این موضوع می توانید از کندی های دریافتی خود برای تکامل پوکمن ها استفاده کنید و پوکمون هایی با ویژگی های دلخواه خود ایجاد کنید.

آموزش بازی پوکمون گو Pokémon Go

البته اکثر پوکمون ها تنها یک بار قابلیت تکامل دارند اما برخی دیگر را می توان چند مرتبه دیگر نیز عملیات تکامل را بر روی آن انجام داد. به عنوان مثال پوکمون Charmeleon پس از یک بار تکامل از نسخه قبلی خود به مراتب بزرگتر و خشن تر خواهد بود و در تکامل بعدی به یک موجود بالدار مانند اژدها تبدیل خواهد شد.

ساخت یک تیم در بازی پوکمون گو

شاید جذاب ترین بخش بازی پوکمون گو این باشد که برای پیدا کردن پوکمون های مختلف باید در مکان های زیست آن ها حاضر شوید. به عنوان مثال شما یک پوکمن آبی را نمی توانید در زمین پیدا کنید بلکه باید در مکان های نزدیک رودخانه ها یا دریا، آن ها را پیدا کنید. البته برای ساخت یک تیم موثر شما باید انواع پوکمون ها را داشته باشید و در باشگاه آنها تجمیع کنید تا یک تیم قدرتمند بسازید.

مبارزه در بازی پوکمون گو

نبردها در بازی Pokémon Go نقش کمتری در داستان اصلی دارند و شما برای گرفتن پوکمون های مختلف نیازی به نبرد ندارید بلکه کافی است تا توپ را به سمت آن ها پرتاب کنید تا در دام شما افتاده و آن ها را دستگیر کنید.

آموزش بازی پوکمون گو برای مبتدیان - Pokemon Go beginner's guide

اما هنوز نبردهایی بین باشگاه های مختلف در بازی وجود دارد بنابراین خود را برای یک نبرد اساسی در بازی آماده کنید. البته نبردها در بازی کمی متفاوت است و شما باید در زمان های واقعی به مبارزه بپردازید. به عنوان مثال می توانید با کلیک بر روی دشمن خود از توانایی پوکمون هایتان استفاده کنید یا انگشت خود را در روی صفحه نگه دارید تا از نهایت قدرت پوکمون خود در نبرد با سایر افراد استفاده نمایید.

باشگاه ها در بازی پوکمون گو چه هستند؟

در اکثر بازی های پوکمون باشگاه ها محلی برای افراد حرفه ای هستند اما در Pokémon Go این مکان ها توسط پوکمون های سایر تیم ها حفاظت می شوند. این مکان ها در مکان های واقعی مانند فروشگاه ها یا هر جای دیگری قرار دارند که مکان آن ها با آیکونی بزرگ در صفحه نمایش نشان داده می شود.

این مکان ها توسط یکی از تیم های آبی، قرمز یا زرد کنترل می شود و به محض اینکه به لول پنج در بازی برسید (با دریافت پوکمون ها و انجام سایر مراحل بازی) می توانید پوکمون های خود را برای دفاع از باشگاه ها روانه آنجا کنید.

pokemon-go-guide-Gym

برنده شدن در نبردهای تیمی به شما امتیاز هایی را می دهد که از آن ها می توانید برای ارتقا پوکمون های خود استفاده کنید، هم چنین اگر باشگاه دشمن را تصرف کنید می توانید یک پوکمون خود را برای دفاع در آنجا قرار دهید. به ازای هر 21 ساعتی که پوکمون شما در آنجا حضور دارد به شما یک سکه داده می شود که می توانید در بخش فروشگاه از آن استفاده نمایید و قدرت خود را بالاتر ببرید.

علاوه بر نبردهای این چنینی شما می توانید در باشگاه های خود با دوستانتان مبارزه کنید که این موضوع می تواند برای کل کل های شما نیز استفاده شود و با پیروز شدن نشان دهید که از دیگران بهتر هستید و تجربه های جدید در نبردها به دست آورید.

بعدش چه خواهد شد؟

همان طور که می دانید بازی هیچ انتهایی ندارد برای ادامه بازی باید سعی کنید هر روز پوکمون های جدیدتری را دریافت کنید و بر باشگاه های معتبرتر سلطه پیدا کنید اما بازی هر روز در حال پیشرفت است به طوری که کاربران جدیدی اضافه می شوند که همین بازی را جذاب تر خواهد کرد.

در پایان لازم است که بدانید این بازی هم چون سایر بازی های این چنینی مانند کلش اف کلنز بسیار اعتیاد آورد است و توصیه ما این است که در انجام بازی زیاده روی نکنید تا به کار و زندگی شما آسیبی وارد نشود!

سخنی با همکاران عزیز : این پست کاملا اختصاصی وب سایت apkfa می باشد، کپی برداری از پست به هر نحو ( بخشی از پست یا کپی کامل پست ) در سایت ها، شبکه های اجتماعی منوط به درج لینک این نوشته و نام androidiran.com می باشد در غیر این صورت مورد رضایت ما نبوده و شرعا حرام می باشد.

ارسـال نـظـر

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

 1. طاها گفت:

  سلام با تشکر از سایت عالیه شما ببخشید سوالی داشتم موقعی که پوکمون پیدا میکنم خودم از بخش دوربین که بالا صفحه هست میارمش اما نمیدونم چرا پوکمون تو تصویر دوربینم ظاهر نمیشه و ارور we Can’t Detect Camera Orientationخواهشا بگید چی کنم ؟؟مرسی!

  • AndroidIran گفت:

   درود، زنده باشید.
   دوست عزیز این بازی در ایران مسدود شده است و به احتمال قوی مشکل برای همین موضوع می باشد.

برچسب ها

بــرنامه های پیشنهادی

12 votes, average: 4,42 out of 512 votes, average: 4,42 out of 512 votes, average: 4,42 out of 512 votes, average: 4,42 out of 512 votes, average: 4,42 out of 5

PicsArt Photo Studio: Collage Maker & Pic Editor

AndroidIranV 9.27.4
آخرين آپديت : 1399/02/14 دانـلود رایـگان
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

App Cloner

AndroidIranV 1.4.11
آخرين آپديت : 1396/10/15 دانـلود رایـگان
10 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 5

LINE: Free Calls & Messages

AndroidIranV 7.18.0
آخرين آپديت : 1396/10/15 دانـلود رایـگان
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

SwiftKey Keyboard

AndroidIranV 6.7.2.19
آخرين آپديت : 1396/08/26 دانـلود رایـگان
6 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 5

Plus Messenger

AndroidIranV 4.2.1.2
آخرين آپديت : 1396/11/10 دانـلود رایـگان