آموزش کامل نرم افزار واین اندروید - How to Use Vine on Android - اندروید ایران

آموزش کامل نرم افزار واین اندروید – How to Use Vine on Android

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
لطفا امتیاز دهید !

آموزش کامل نرم افزار ارتباطی و اشتراک گزاری ویدئو واین

Vine-Tutorial-androidiran.comنرم‌ افزار Vine توسط توییتر منتشر شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. این نرم‌ افزار با عملکرد جذاب خود موجب شده است تا کاربران بسیاری به استفاده از آن علاقمند شوند. در واقع با استفاده از Vine می‌توانید ویدئو های کوتاه هفت ثانیه‌ ای را تولید کنید و آنها را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

روش استفاده از این نرم‌ افزار نیز به این صورت است که با هر بار فشار دادن انگشت خود روی صفحه نرم‌افزار، دوربین فعال شده و فیلمبرداری آغاز می‌شود. به‌ محض اینکه انگشت خود را از روی صفحه بردارید فیلمبرداری متوقف می‌شود و با این روش می‌توانید کلیپ‌ های کوتاهی را نیز با روش توقف ـ حرکت ایجاد کنید.

این یک برنامه رایگان به شما اجازه می دهد تا فیلم های هفت ثانیه ای زیادی را بسازید و در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. این برنامه در حال حاضر برای آیفون و آندروید در دسترس است. کار کردن با اپلیکیشن واین بسیار ساده و آسان است و با یادگیری برنامه Vine می توانید فیلم های خود را بسازید.

این مقاله اختصاصی توسط AndroidIran به صورت ساده درباره آموزش کامل نرم افزار واین که شامل مدیریت اکانت، ایجاد یک حساب کاربری, انتخاب نام و تصویر برای اکانت خود, دنبال کردن فیلم ها از طریق Feed, لایک کردن ویدیو ها در صورت لذت بردن از آن, ساخت ویدیو و نکات مهم و کاربردی برنامه اجتماعی Vine و … شما را راهنمایی می کند مطمئن باشید با این آموزش دیگر هیچ پرسشی درباره استفاده از برنامه اجتماعی واین و بخش های مختلف آن باقی نمی ماند. در ادامه با اندروید ایران همراه شوید.

مرحله اول :

نصب برنامه Vine

01-Use-Vine-Step-1-Version-2-androidiran.com

دانلود نرم افزار Vine

شما می توانید برنامه را به طور مستقیم از فروشگاه App بر روی آی فون و یا از سایت اندروید ایران بر روی دستگاه آندروید خود دریافت نمائید. پس از دانلود برنامه را نصب نمایید.

ایجاد یک حساب کاربری در Vine

02-Use-Vine-Step-2-Version-2-androidiran.com

ابتدا برنامه Vine باز کنید. شما می توانید با استفاده از ایمیل در این برنامه ثبت نام کنید و یا با استفاده از اطلاعات خود در توییتر وارد سیستم شوید. اگر شما توییتر را انتخاب کنید فقط از شما اجازه دسترسی و مجوز درخواست می شود اما اگر ایمیل را انتخاب کنید باید چند گام بیشتر بردارید که البته خود برنامه شما را هدایت و راهنمایی خواهد کرد.

انتخاب نام و تصویر برای اکانت خود در Vine

03-Use-Vine-Step-4-Version-2-androidiran.com

بعد از انجام مراحل بالا یک نام و یک تصویر را برای پروفایل خود انتخاب نمایید.اگر شما مایل به انتخاب تصویر برای پروفایل خود نیستید می توانید این مراحل را پشت سر بگذارید. برای انتخاب تصویر، بر روی آیکون بالون را کلیک کنید. سپس یک عکس را از گالری خود انتخاب نمایید.

❏ می توانید یک ویدیو از عکس هایتان را نیز قرار دهید.
❏ هر زمان که بخواهید می توانید مشخصات خود را تغییر دهید
❏ می توانید بر روی آیکون Profile در سمت پایین و سمت راست ضربه بزنید و مشخصاتتان را تغییر دهید.
❏ برای دیدن آخرین فعالیت های خود می توانید بر روی آیکون زنگ یا Bell-Shaped ضربه بزنید.
❏ شما قادر به مشاهده لایک های فیلم ها و فیلم های جدید و سایر اطلاعات دیگر خواهید بود.
❏ اطلاعات ورود خود را وارد کنید.
❏ اگر شما ثبت نام با ایمیل را انتخاب کرده اید می توانید به راحتی جاهای خالی را پر کنید.
❏ شما می توانید به راحتی ایمیل و رمز عبور خود را وارد نمایید.

مرحله دوم :

بررسی نرم افزار Vine

موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنید. شما به یک صفحه هدایت خواهید شد که دارای موضوعاتی از جمله حیوانات، کمدی، مواد غذایی و موضوعات دیگر است که شما باید یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

اگر شما علاقمند به این موضوعات هستید، می توانید بر روی آیکون “+” در سمت راست موضوع لمس کنید.

۰۴-Use-Vine-Step-5-Version-2-androidiran.com

البته لازم نیست که حتما یک موضوع را انتخاب نمایید اما این یک راه خوب برای دنبال کردن موضوع مورد علاقه شماست.

پیدا کردن دوستان در Vine

اگر شما برای اولین بار است که می خواهید از این برنامه استفاده کنید برنامه از شما اجازه دسترسی به مخاطبانتان برای برقراری ارتباط شما با آن ها را می خواهد که با ضربه زدن بر روی گزینه Allow می توانید این اجازه را صادر کنید.

05-Use-Vine-Step-6-Version-2-androidiran.com

اگر شما ترجیح می دهید که دوستانتان را خودتان پیدا کنید بر روی آیکونی که با نماد یک شخص و علامت + مشخص شده است در بالای صفحه سمت چب ضربه بزنید، سپس شما می توانید دوستانتان را از مخاطبان گوشی تان یا توییتر پیدا کتید و یا نام آن ها را به صورت دستی وارد و آن ها را پیدا کنید.

دنبال کردن فیلم ها از طریق Feed

در صفحه اصلی شما می توانید فیلم هایی را که دوستانتان آپلود کرده اند را مشاهده کنید.

06-Use-Vine-Step-8-Version-2-androidiran.com این مطالب بر اساس موضوعات مورد علاقه شما دسته بندی شده اند. یکی از چیزهای منحصر به فرد Vine این است که ویدیو حلقه زنی را حفظ خواهند کرد و به راحتی می توانید با لمس ویدیو آن را متوقف کنید.

هر زمان که شما مایل به دیدن ویدیو ها بودید می توانید بر روی آیکون خانه یا Home در پایین صفحه سمت چب ضربه بزنید.

کلیک بر روی آیکون Explore برای پیدا کردن سایر فیلم ها

در کنار آیکون Home در پایین صفحه یک آیکون ذره بین نیز وجود دارد. شما با ضربه زدن بر روی آن می توانید فیلم ها را بر اساس طبقه بندی، برچسب، و انواع گروه های مختلف Vine جستجو کنید.

با کلیک بر روی گزینه Popular Now شما می توانید ویدیو های محبوب را مشاهده نمایید.

مانند اینستاگرام و توییتر، شما می توانید بر روی هر تگ ضربه بزنید تا پست های مربوط به آن هشتگ را مشاهده کنید.

لایک کردن ویدیو ها در صورت لذت بردن از آن

اگر ویدیویی مورد علاقه شما قرار گرفت و شما از آن خوشتان آمد بر روی آیکون خنده کلیک کنید تا ویدیو مورد نظر لایک شود.

07-Use-Vine-Step-9-Version-2-androidiran.com

همچنین با ضربه زدن بر روی آیکون حباب می توانید در مورد ویدیو مورد نظر اظهار نظر کنید.

Re-Vine کردن ویدیو ها در صورت علاقه بسیار زیاد

Re-Vine بدین معنی است که شما می توانید ویدیو های مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید. با ضربه زدن بر روی آیکون فلش و انتخاب Re-Vine می توانید این کار را انجام دهید.

اگر شما می خواهید ویدیو مورد نظر را فقط با یک نفر به اشتراک بگذارید بر روی Share with a friend ضربه بزنید.

08-Use-Vine-Step-10-androidiran.com

اگر شما می خواهید Vine را در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارید بر روی More ضربه بزنید و رسانه مورد نظر را انتخاب کنید.

مرحله سوم :

ساخت ویدیو

کاوش فیلم قبل از ساختن آن

Vine خیلی بیشتر از  فیلم هفت ثانیه ای را می تواند بسازد اما یک سبک خاص برای ساختن فیلم ها وحود دارد، برخی از حساب ها برای فرستادن فیلم ها بسیار محبوب هستند. در اینجا لیستی از این حساب های محبوب را مشاهده خواهید کرد :

kingbach
Brittanyfurlan
Jerrypurpdrank
Rydoon
riffraff
jessismiles
amymarie
lance210
davidlopez

شروع یک ویدیو جدید

بر روی آیکون دوربین ویدیویی در پایین صفحه ضربه بزنید.

۰۹-Use-Vine-Step-12

هنگامی که صفحه ویدیو باز شد شما می توانید با نگه داشتن انگشت خود بر روی صفحه فیلمبرداری و با رها کردن آن فیلمبرداری را متوقف کنید.

شما می توانید موقعیت دوربین را برای ادامه ضبط عوض کنید. هنگامی که ضبط شما به ۷ ثانیه رسید به صفحه بعدی منتقل خواهید شد.

شما هر تعداد فیلم که می خواهید را می توانید در مدت محدود ۷ ثانیه ضبط کنید. سعی کنید در هر ویدیو دو یا سه صحنه را ضبط کنید.

اگر شما می خواهید که دوربین به افراد تلنگر بزند بر روی فلش پایین صفحه دوبار ضربه بزنید.

آپلود فیلم های گرفته شده

اگر شما می خواهید ویدیو گرفته شده را آپلود و ویرایش کنید بر روی آیکون مربع به همراه فلش در پایین صفحه ضربه بزنید. شما برای Edit عکس های خود باید به گالری عکس های خود دسترسی داشته باشید. این ویدیو به سختی با فرمت فیلم های دیگر Vine که بر روی گوشی شماست مطابقت پیدا می کند.

ویرایش ویدیو های خود

راه های زیادی برای ویرایش ویدیو های Vine وجود دارد. بعد از ضبط ویدیو شما می توانید ویدیو را تماشا و بخش هایی که نمی خواهید را حذف نمایید. اگر شما می خواهید ویدیو های شما کوتاه تر باشند بر روی Edit کلیک کنید.

شما می توانید با استفاده از آیکون آچار, فیلتر و … ویدیو های خود را ویرایش کنید.

به اشتراک گذاری ویدیو های خود

زمانی که کار شما به پایان رسید در صفحه بعدی می توانید مشخص کنید که می خواهید ویدیو شما برای عموم و یا برای یک دوست خاص به نمایش گذاشته شود. شما می توانید توضیحات ویدیو خود را در قسمت description بنویسید. همچنین شما می توانید برچسب , مکان و یا یک کانال را به ویدیو خود اضافه کنید. همچنین گزینه هایی برای اشتراک گذاری ویدیو در Vine, فیسبوک و توییتر وجود دارد. شما با کلیک بر روی هر کدام از این رسانه های اجتماعی می توانید ویدیو خود را در آن به اشتراک بگذارید.

نکات مهم و کاربردی برنامه اجتماعی Vine

هنگام تصویر برداری یک فیلم، سعی کنید از ویژگی های ویدئو واقع در پایین صفحه نمایش استفاده کنید. نماد اول، دو فلش ساخت یک دایره، به شما اجازه فیلمبرداری با استفاده از دوربین گوشی را می دهد در مقابل نماد بعدی تلفن در شبکه به شما اجازه قاب کردن عکس های خود را می دهد. نماد سوم، هدف است که به شما اجازه می دهد تا در مورد یک قاب خاص تمرکز کنید.

آخرین نماد یک شبح است که به کاربران اجازه می دهد تا فیلمبرداری خود را متوقف کنند و یا در آن وقفه ایجاد کنند. در واقع می توانید حالت خود را بعد از ایجاد وقفه در فیلمبرداری تغییر دهید.

هشدار

هشدار به اشتراک گذاشتن و ارسال فیلم  به شبکه های اجتماعی ممکن است نیاز به ایجاد یک حساب کاربری داشته باشد, زمانی که شما می خواهید یک مکان را برای عکس های خود انتخاب کنید برنامه Vine از شما اجازه دسترسی به اطلاعات مکانی کامپیوتر شما را می خواهد که شما با انتخاب Allow می توانید آن را بپذیرید و یا با انتخاب Dont Allow می توانید آن را رد کنید.

ارسـال نـظـر

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

برچسب ها

بــرنامه های پیشنهادی

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

App Cloner

AndroidIranV 1.4.11
آخرين آپديت : 2018/01/05 دانـلود رایـگان
10 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 5

LINE: Free Calls & Messages

AndroidIranV 7.18.0
آخرين آپديت : 2018/01/05 دانـلود رایـگان
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

SwiftKey Keyboard

AndroidIranV 6.7.2.19
آخرين آپديت : 2017/11/17 دانـلود رایـگان
6 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 5

Plus Messenger

AndroidIranV 4.2.1.2
آخرين آپديت : 2018/01/30 دانـلود رایـگان
کانال دانلود فیلم رایگان