راهنمای بازی فالوت شلتر اندروید – Fallout Shelter Guide - اندروید ایران

راهنمای بازی فالوت شلتر اندروید – Fallout Shelter Guide

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
لطفا امتیاز دهید !

آموزش کامل بازی فالوت شلتر اندروید

آموزش کامل بازی فالوت شلتر اندروید

Fallout Shelter – فالوت شلتر را می توان اینگونه تعبیر کرد که دنباله راه بازی ۴ fallout است, چرا که در این بازی باید از بازماندگانی که جان سالم به در برده اند در پناهگاهی که مدیریت آن را به دست شما سپرده اند مراقبت کنید. در این بازی اصلا خبری از موضوعات جنگی نیست و فضای بازی به نوعی رنگارنگ و شاد طراحی شده است.

سری بازی Fallout زمانی رخ می دهد که به علت فجایع هسته ای، مردم به پناهگاه های زیر زمینی پناه برده اند و ادامه زندگی خود را در آنجا سپری می کنند. بمب های هسته ای سطح زمین را نابود کرده اند و جهش ایجاد شده در ژن جانداران سبب خلق حیواناتی عجیب و وحشی شده که به انسان ها امان زندگی نمی دهند. در این بازی شما باید خدماتی را به افراد موجود درآن ارائه دهید که افراد از شما و مدیریتتان به نوعی راضی باشند و خوشنودی افراد حاضر در این بازی را می توان مهمترین اصل در آن دانست. این بازی که از آن به عنوان انقلابی در دنیای بازی های موبایل یاد می شود توانست در هفته اول انتشار خود برای سیستم iOS میلیون ها کاربر را به خود جذب کند و پس از زدن رکورد دانلود بسیاری بازی های معروف نظیر کندی کراش رتبه اول را در لیست پر طرفدارترین بازی های فروشگاه اپل کسب کند.

در ادامه قصد داریم به عنوان اولین سایت ایرانی آموزش کامل بازی فال اوت شلتر را برایتان قرار داده و همچنین به معرفی بخش های مختلف این بازی بپردازیم.

در ابتدای بازی شما دست به ساخت یک شهر در زیرزمین می زنید و باید با مدیریت مردم و منابع جامعه ای شاداب و پر نشاط را ساخته و پرورش دهید. با این حال، مدیریت یک شهر زیرزمینی به هیچ وجه آسان نخواهد بود! مطمئناً، ساکنان شهر شما نمی گذارند همه چیز روال عادی خود را طی کند و با نوشتن یادداشت ها، دخالت و شیطنت در کنار بناها و… این روند رشد را مختل می کنند.

به عنوان یک مدیر شما باید دقت زیادی را درباره مدیریت منابع و شهروندانتان به خرج دهید، شما مسئول این هستید که یک ازدحام و شلوغی جمعیت را سامان ببخشید. در ابتدای بازی به هیچ وجه شرایط خوب و مناسب نیست، شما باید تلاش فراوانی بکنید تا سلامت و شادی را به جامعه خود باز گردانید. در ادامه راهنمای فال اوت شلتر و معرفی بخش های مختلف آن را بخوانید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و شهر آخرالزمان و قدرتمند خود را بسازید!

Fallout-Shelter-Guide-01-androidiran.com

Special stats – آمارها و قدرت های ویژه:

درست مانند نسخه اصلی و کامپیوتری بازی Fallout هرکدام از ساکنان فال اوت شلتر نیز دارای ویژگی ها و توانمندی های خاص خود هستند. هرکدام از این توانایی ها نقش خود را در زندگی زیرزمینی بازی میکند و تاثیر خاص خود را دارند. پس باید به بهترین صورت از توانمندی ساکنان شهرتان استفاده کرده تا میزان شادی را با سرعت بالاتری افزایش دهید. در زیر نیز به معرفی دسته های اصلی این ویژگی ها میپردازیم:

نیرو و استحکام (Strength) : ساکنان با آمار نیروی بالا برای مشاغل فیزیکی که نیاز به قوه جسمی بالایی دارند عالی هستند و همچنین بهترین کارمندان برای نیروگاه های انرژی می باشند.

ادراک (Perception) : شهروندانی که دارای قدرت ادراک بالا می باشند می توانند اطلاعات دقیقی را به سهولت و به بهترین صورت ممکن تهیه کنند. بهترین محل کار آنها کارخانه تصفیه آب میباشد.

پایداری و سرسختی (Endurance) : ساکنانی با استقامت و سرسختی بالا می توانند سختی ها و مجازات های سنگینی را تحمل کنند و بهترین شغل مناسب آنها کاوش در زمین های بایر و یا خدمت در کارخانه Nuka-Cola است.

گیرایی (Charisma) : مردم کاریزماتیک برای شما جذاب ترین نیروها خواهند بود و مناسب ترین نیروی کار در ایستگاه های رادیویی میباشند. جالب است که درباره خود کلمه کاریزماتیک نیز توضیح مختصری بدهم، شخص کاریزما به کسی گفته می شود که دارای قدرت رهبری فوق العاده بوده و همچنین میتوانند تاثیر ویژه ای در پیروان خود داشته باشند. رهبری کاریزماتیک نیز به فرمانبرداری و پیروی غیر عادی از یک شخص به علت تقدس دینی او گفته می شود. با استفاده از این نیروها می توانید تاثیر زیادی روی مردم خود داشته باشید و در صورتی که قصد دارید اقدام و تفکری را با سرعت بیشتر در میان جامعه گسترش دهید می توانید از این افراد استفاده کنید.
هوش (Intelligence) : ساکنان هوشمند شما می توانند به راحتی و با سرعت بالا مسائل و معما های پیچیده ای را که در طول بازی با آنها مواجه می شوید حل کنند. آنها بهترین کارمندان شما در آزمایشگاه ها و داروسازی خواهند بود.

چابکی و چالاکی (Agility) : شهروندانی که دارای چابکی بالا می باشند می توانند با زیرکی و سریع روی پاهای خود بایستند و می توانند به بهترین وجه در کار در رستوران ها بپردازند.

شانس (Luck) : افراد خوش شانس شهرتان می توانند در هرجایی که می خواهید باشند. هرجا که آنها حضور داشته باشند احتمال موفقیت در کارها نیز افزایش می یابد. همچنین اگر شما آنها را به دنبال طلسم ها بفرستید به احتمال زیاد آنها می توانند اشیاء نادری را در زمین های بایر کشف کنند.

شما می توانید تعداد مورد نیاز شهروند را به شهر زیر زمینی خود آورده و با سکونت دادن آنها در اتاق های آموزشی، متناسب با نیاز خودتان اقدام به پرورش و تقویت توانمندی هایشان کنید. علاوه بر این می توانید با مزین کردن آنها، آمار توانمندی هایشان را بالا ببرید.

The right dweller for the job – استخدام درست شهروندان در شغل های مناسب

همانطور که در بالا گفته شد هر شهروند دارای توانمندی های خاص خود می باشد که میتوان آنها را در مکان های مخصوص پرورش داد و نیاز است که آنها در شغلی متناسب با ویژگی ها و توانایی های خودشان به کار گرفته شوند. این کار علاوه بر افزودن به شادی کل باعث تولید کارآمدتر نیز خواهد شد. ارتقا اتاق های تولید به همان مقداری که باعث ایجاد فضای بیشتر میشود خروجی تولید را نیز افزایش می دهد، به این معنی که شما می توانید با منابع بیشتری مدیریتتان را ادامه دهید. علاوه بر این شما قادر هستید چند اتاق تولید را در کنار هم بنا کنید، اگر چه آنها در یک لول مشترکی هستند اما می توانند با یکدیگر ترکیب شوند. گسترش اتاق تولید باعث ایجاد کارگرهای بیشتر و تسریع تولید توسط آنها خواهد شد.

شما می توانید وضعیت و آمارهای هر شهروند را بصورت مجزا بررسی کنید تا ببینید که کدام بخش برای کار آنها مناسب تر است. همچنین می توانید آنها را بصورت مستقیم به اتاق های درخواست ببرید تا ببینید که با آوردن آنها به انجام کاری تا چه حدی میتوانند به گسترش تولیدات شما کمک کنند. البته ممکن است آنها در کاری باعث کاهش تولید نیز بشوند که همه این موارد در همان اتاق درخواست و با استفاده از دو علامت مثبت و منفی و همچنین اعداد نمایش داده خواهد شد.Fallout-Shelter-Guide-02-androidiran.com

Happiness rating – امتیازات و درجه شادی :

نکند شما فکر می کنید که ساکنان خود وقتی از زمین های بایر خارج می شوند و وقت کار آنها تمام می شود خیلی خوشحال میشوند؟ نه، سخت در اشتباهید! آنها آسایش و رضایت را در خانه های زیر زمینی خود طلب میکنند. پس شما باید به شاد کردن آنها توجه ویژه ای داشته باشید. خبرهای خوب همچون نبودن هیچ چیز در آتش، شایع نبودن دروغ در اطراف ساکنین، کاهش آلودگی ها و… از جمله مواردی هستند که تا ۵۰% شادی مردم شما را تضمین میکند. شما میتوانید این مقدار را از طریق راه های مختلفی نظیر مشغول کردن آنها به کار، کاری که از آن احساس رضایت و لذت کنند و همچنین بردن آنها به اتاق رادیو افزایش میابد. هر چقدر شهروندان شهر شما شادتر باشند مقدار تولیدات بیشتری برای غذا، قدرت و آب به شما هدیه داده می شود. شما می توانید شادی فردی هرکدام از ساکنین را بصورت مستقیم و با کلیک کردن روی آنها و یا با زدن چرخ دنده موجود در گوشه ی بالا و سمت چپ صفحه مشاهده نمایید.

Power up – پاور آپ :

هیچ چیز در شهر شما بدون استفاده از قدرت های فراوان اتفاق نمی افتد. در ابتدا اتاق های شما بسیار دورتر از نیروگاه های شما بنا شده اند و همچنین باید توجه داشته باشید که ساختمان هایی مانند کارخانه های تولیدی غذا و آب در کنار آب ها ساخته شده باشند. بودن مسیر طولانی بین محل کار و اتاق های اصلی ممکن است شهروندان شما را ناراضی کرده و از میزان شادی بکاهد. بنابراین شما می توانید در صورتی که ساکنین شهرتان بیش از حد رنج میبرد دست به تخریب ساختمان های غیر ضروری بزنید.

Keep the big three resources in ample supply – نگه داشتن سه منبع بزرگ در حالت تامین و ذخیره سازی فراوان :

در حالیکه هر اتاق عملکرد خود را دارد اما ساختمان های تصفیه آب، نیروگاه ها، رستوران ها و پارک ها برای شهر شما بسیار مهم هستند زیرا فقدان آنها و یا نقص در خطوط تولید آنها می تواند اثرات مخرب و جبران ناپذیری را به بار بیاورد. قدرت ها می توانند در ساختمان هایی بدون کاربرد استفاده شوند و از چرخه اقتصادی برون آیند، آب ها می توانند توسط اشعه های رادیو اکتیوی آلوده شوند و همچنین غذاهایتان می توانند کشنده باشند یا حتی شهروندانتان بر اثر کمبود غذا بمیرند، پس باید مراقب باشید که هیچکدام از اینها اتفاق نیافتد. پس باید بر روی منابع خود مدیریت کرده و سه ساختمان یا منبعی که معرفی شد را در اولویت خود قرار دهید.

Complete objectives for caps and lunchboxes – تکمیل اهداف خود برای کپ ها و لانچ باکس ها :

شما همیشه باید سه هدف اصلی را دنبال کنید. آوردن مقدار معینی کپ یا مسلح کردن تعداد مشخصی از ساکنین و کامل کردن آنها با پرداخت جایزه! با به پایان رساندن هدف های مشخص شده در هر روز علاوه بر منابعی که غارت می کنید جوایزی برای شما و شهروندانتان در پی خواهد داشت. البته در صورتی که شما کارها و مسائل مهمتری را در زمینه مدیریت شهرتان دارید می توانید در هر روز یکی از این اهداف را حذف کنید. فراموش نکنید که پس از تکمیل هدف های مشخص شده جوایز خود را دریافت کنید زیرا با استفاده از آنها می توانید اتاق های جدیدی با عملکردهای متفاوت ایجاد کنید.

Fallout-Shelter-Guide-03-androidiran.com

What’s in the box – چه چیزی در جعبه ها وجود دارد؟

این کپ ها هستند که برای خرید و ارتقا اتاق ها در بازی استفاده می شوند. اما لانچ باکس ها کاربرد دیگری دارند. هر لانچ باکس شامل حداقل یک ویژگی نادر و غیر معمول در بازی می باشد که از جمله آنها میتوان به تعداد زیادی کپ و یا اضافه شدن شهروندانی با لول های بالا اشاره کرد. شما می توانید لانچ باکس ها را از راه های گوناگون نظیر حل کردن چالش های سخت رو به روی شما و یا خرید آنها بصورت مستقیم از فروشگاه کسب کنید. شما نیاز نیست که هر موردی را از طریق فروشگاه اینترنتی فال اوت شلتر خریداری نمایید بلکه می توانید با خرید لانچ باکس ها شانس خود را برای به دست آوردن Boost هایی با کاربردهای متفاوت امتحان کنید. اگر بصورت خلاصه بخواهم برایتان درباره لانچ باکس بگویم میتوانیم این قابلیت را “جعبه شانس” نیز صدا بزنیم که بسته به شانس شما می تواند موارد مختلفی را به شما هدیه دهد.

Rushing – عجله کردن و منتظر نماندن :

نمی خواهید احساس انتظار را تجربه کنید؟ خودتان را از دسته آدم های صبور نمی دانید؟ شما می توانید برای منابع خود و همچنین کسب جایزه XP که برای کاهش ریسک شما در موارد مخلتفی بکار می رود از قابلیت عجله کردن یا همان rush استفاده کنید. این قابلیت می تواند در زمانی که شانس شما زیر ۴۰% است بسیار با ارزش و موثر باشد. اما توجه داشته باشید که هر وفت که از امکان rush استفاده می کنید شانس شما برای اینکه کارها به اشتباه انجام شوند نیز بیشتر خواهد شد. پس بهتر است در مواقع ضروری و با در نظر گرفتن همه جوانب از این قابلیت استفاده کنید.

Get mothers-to-be back on the job – به مادرها اجازه دهید که به کارهایشان برگردند!

این اصلاً جوانمردانه نیست که اجازه بدهیم بانوانی که باردار هستند کار کنند، اما هی! اینجا آخرالزمان است و جایی برای ترحم و جوانمردی باقی نمیگذارد، هرکسی باید وظیفه خودش را انجام دهد.

(سیاست کثیف در دنیای بازی ها هم وجود دارد!) به محض اینکه بانویی کار ایجاد لبخند روی صورت مردی که شما انتخاب می کنید را تمام کرد باید به شغل خود برگردانده شود. اینجا صحبت از برهم زدن برابری و عدالت نیست بلکه شما نیاز دارید که منابعتان در بالاترین لول خود نگهداری شوند. بارداری می توانند زمان زیادی در بازی طول بکشد و نبودن بانوان باردار در سر کار خود می توانند ضرر زیادی به منابع و اقتصاد شما برسند، چه بسا زمانی که کودکان آنها به دنیا بیایند.

Explore the wasteland – کاوش در زمین های بایر :

بدون شک شما به آب، غذا و نیرو احتیاج دارید اما متاسفانه برای کسب همه اینها شهر شما به خود متکی نیست. همچنین شما به اسلحه ها و لباس ها نیز نیاز دارید البته اگر کارگرانتان بتوانند از زمین های بایر جان سالم به در ببرند و یا موفق به کسب منابع در این زمین ها شده باشند! شما می توانید تعدادی از شهروندان را به جستجو در زمین های بایر بفرستید اما باید مراقب آنها در این امر و در این زمین نیز باشید زیرا که خطرات زیادی آنها را تهدید میکند. البته شهروندانی که به کار در این زمین ها فرستاده میشوند آلوده به بیماری رادیو اکتیوی نشده و می توانند پس از انجام کار خود به راحتی به خانه هایشان برگردند اما باید مطمئن باشید که آنها دچار Radaway یا Stimpacks نشده باشند و در صورت وجود آنها را درمان کنید و گرنه سرنوشت بدی در انتظار آنهاست.

Fallout-Shelter-Guide-04-androidiran.com

What to do with Raiders – با مهاجمان باید چکار کرد؟

خب، اینجا یک خبر بد برایتان داریم: مهاجمان در راه اند و قصد ایجاد شورش و رخنه کردن بر شهر شما را دارند. اما خبر خوب این است که شما می توانید در مقابل آنها ایستاده و به مبارزه بپردازید. آسان ترین و ابتدایی راه برای مقابله با آنها ارتقاء درهای شهر شماست تا شکستن آنها توسط مهاجمان دشوارتر شود. اگر شما تنها تعداد انگشت شماری اسلحه در اختیار دارید بهتر است آنها را به دست افراد با صلاحیت شهرتان داده و از آنها به عنوان نگهبان درهای شهرتان استفاده کنید. اما اگر تعداد زیادی اسلحه داشتید همه شهروندانتان را مسلح کنید تا حتی اگر شورشی ها از درهای اصلی شهر گذاشتند در داخل شهر و میان مردم نیز با مقاومت رو به رو شوند. همچنین شما میتوانید شهروندان مسلحتان را به نقاط دلخواهی که نیاز به دفاع دارند ببرید اما توجه داشته باشید که هر اتاق می تواند ظرفیت مشخصی از شهروندان را نگهداری کند پس شما نمی توانید کل جامعه تان را پس از حمله مهاجمان ارسال کنید.

If you don’t have enough guns to arm everyone, keep a few spares – اگر شما تعداد کافی اسلحه ندارید، چندتا را به عنوان ذخیره نگه دارید!

شما میخواهید بهترین اسلحه هایتان را به شهروندانی بدهید که در حال کاوش و جستجو در زمین های بایر هستند اما زمانی که شما شروع می کنید به اندازه ی کافی اسلحه ندارید که بتوانید کل شهر زیرزمینی تان را مسلح کنید. هر چند که هجوم دشمنان می تواند در هر جایی رخ بدهد و ساکنانی که در نزدیکی دره ها هستند ممکن است در بین حملات مهاجمان تغییر کنند بهتر است چند اسلحه را دور از دسترس همه نگه دارید. با این کار زمانی که یک اتفاق عجیب یا حمله ای غیر منتظره رخ می دهد میتوانید مردم موجود در آن منطقه را مسلح کنید تا به مقابله بپردازند. همچنین با این کار شهروندان شما از حمله ی راهزن ها نیز در امان می مانند.

Use elevators in case of an emergency – استفاده از آسانسور در مواقع اضطراری :

یک آسانسور بر روی محوری که مرکز شهر زیر زمینی شماست حرکت می کند و این بسیار عالی به نظر می آید اما برای شهروندانی که در نقاطی دورتر از مرکز شهر زندگی می کنند به معنی سفری طولانی تر است! به هر حال کمی پیاده روی در مواقع عادی بسیار خوب هم هست اما در لحظه های اضطراری و مواقعی که مهاجمان حمله کردند تنها چند ثانیه می تواند عده زیادی را به کشتن دهد. آنجاست که شما نیاز به آسانسور دارید تا به سرعت با مهاجمان مبارزه کنید و نگذارید بیشتر از این به شهرتان نفوذ کنند. پس بر روی راه های شهر و آسانسورها باید نظارت دقیقی داشته باشید و در هنگام مدیریت آنها به هیچ وجه مواقع اضطراری را فراموش نکنید.

Raise the stats of dwellers with middling abilities – افزایش سطح توانایی شهروندانی که توانمندی های متوسطی دارند :

در حالیکه برخی از ساکنین شهر شما در هرجایی می توانند از استعدادهای آشکاری برخوردار باشند ممکن است برخی کارگرانی که به اکتشاف در زمین های بایر می پردازند از توانمندی های خاصی بهره مند نباشند. خوشبختانه اتاق هایی برای تعلیم آنها و تقویت مهارت هایشان وجود دارد. هنگامیکه تعداد ساکنین شما به ۲۴ نفر برسند دسترسی شما به اتاق وزن و یک اتاق اضافی که باعث افزایش ویژه ی توانمندی های جمعیت شده باز می شود. پس از ساخت آن اتاق ها می توانید شهروندان را برای تعلیم به هرکدام از آن اتاق ها بفرستید تا به صورت دائمی از یک توانمندی خاص برخوردار شوند و بتوانند در جاهای بهتری که با استعدادهایشان همخوانی دارد کار کنند.

Fallout-Shelter-Guide-05-androidiran.com

radio – رادیو :

شما باید برای بهبود میزان شادی مردم به ساخت یک ایستگاه رادیویی که خیلی هم برایتان موثر است اقدام کنید. اما این کار با شتاب و به سرعت انجام نمی گیرد. شما باید قبل از احداث یک ایستگاه رادیویی و فراهم کردن قابلیت وای فای برای شهروندانتان به قسمت های پایه و با اهمیت بازی مسلط شوید و برای تبلیغات رسانه ای و رادیویی خود برنامه ریزی نمایید.

در این قسمت باید به صورت سیاسی عمل کنید و توجه داشته باشید که رسانه هایی همچون رادیو باعث افزایش درک و روشن فکری مردمتان خواهد شد. در صورتی که بتوانید از طریق ایستگاه های رادیویی پیام های مناسبی به شهروندان برسانید می توانید تاثیرات بسیار زیادی را در جامعه خود بگذارید که از جمله آنها افزایش تعداد داوطلبان کار در زمین های بایر است.

راهنمای Wastelands

مهمترین روش برای جمع آوری منابع، فرستادن شهروندان به بیرون از قلعه برای گشت و گذار و جستجو در Wasteland است؛ با اینکار شهروندانتان می‌توانند کلاه، لباس و اسلحه بدست بیاورند. قبل از اینکه شهروندانتان را به Wastelands بفرستید حتما آنها را با اسلحه و لباس و همچنین آیتم های مقابله در برابر حوادث هنگام سفر به میزان کافی تجهیز کنید. اینکار باعث افزایش احتمال نجات آنها از جستجوی Wastelands می‌شود.

شهروندانی که از وضعیت SPECIAL بالائی برخوردار هستند، می‌ توانند آیتم های مفیدی را پیدا کنند و همچنین شانس آنها برای زنده ماندن بیشتر است. برای بررسی سریع عملکرد شهروندانتان در طول سفر بروی وضعیت EXPLORE در بخش لیست شهروندانتان بروی پروفایلشان کلیک کنید و یا بروی Wastelands دوبار کلیک کنید، با اینکار شما از وضعیت دقیقه به دقیقه شهروندانتان و اتفاق هایی که در Wasteland برایشان می‌افتد با خبر می‌شوید.

اگر وضعیت به حدی رسید که سلامتی شهروندانتان کمتر شد و یا به اندازه کافی تجربه و آیتم های مفید کسب کردند با کلیک بروی RETURN می‌توانید آنها را به قلعه بازگردانید.

اگر شهروندانتان در راه برگشت از Wasteland باشند از تابش نور و آسیب رسیدن رنج نخواهند برد و این مورد می‌تواند به شما کمک کند تا اگر شهروندانتان در Wasteland در خطر هستند آنها را به موقع بازگردانید.

راهنمای Raiders

Raiders یا به اصطلاح همان دزدان برای قلمرو شما زیان بار هستند، در زمان های ناگهانی و مخصوصا زمانی که ایستگاه و اتاق رادیویی فعال دارید با افرادی تجهیز شده مواجه خواهید شد که به ایجاد آشوب و هرج و مرج در قلمرو شما می‌پردازند.

این افراد که با نام Raiders در بازی شرکت دارند اقدام به تخریب دروازه قلمرو شما می‌کنند و به محوطه قلمرو هجوم می‌آورند و به شهروندان سر راهشان آسیب می‌رسانند یا آنها را می‌کشند و همچنین انواع مختلف اسلحه را که برای معامله ساخته شده اند را با خود حمل می‌کنند که بدترین ضرر برای شهروندان شماست.

هنگامی که یک اخطاریه به شما مبنی بر وارد شدن دزدان Wasteland داده می‌شود، شما باید خودتان را آماده کنید تا مانع رسیدن آنها به دروازه های قلمرو شوید.

همیشه گروه های ۱ تا ۳ نفری از شهروندان خود را با لباس و تجهیزات لازم در نزدیکی دروازه قلمرو مستقر کنید تا با تهدیدات این دزدان مقابله کنند، همچنین می‌توانید قدرتمندی دروازه قلمرو خود را افزایش دهید تا از استحکام بیشتری برخوردار شود.

Fallout-Shelter-Guide-05-androidiran.com

هنگامی که این دزدان توانستند از دروازه قلمرو شما رد شوند و وارد قلمرو شما شوند جنگجویان یا همان شهروندان خود را به مبارزه با آنها بفرستید و حرکات دزدان را زیر نظر بگیرید تا خرابی جبران ناپذیری به بار نیاورند.

به محض اینکه خطر دزدان رفع شود جنگجویان شما به مکان های قبلی خود باز می‌گردند و به کار های خود ادامه می‌دهند.

نکته: وقتی که دزدان به اتاقی حمله می‌کنند که کودک یا زن حامله ای در آن ساکن است، افراد آن خانه به مکانی در همان اتاق پناه می‌برند تا خطر از بین برود، توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید از آنها برای دفع خطر استفاده کنید و باید از دیگر اتاق ها برای از بین بردن این دزدان کمک بگیرید تا کنترل آن اتاق را بدست بیاورید.

راهنمای Disasters

یکی از بزرگترین تهدید ها و همچنین عامل های از بین رفتن منابع وجود رخداد ها و در واقع بلایا است که با نام Disaster شناخته می‌شود. در واقع این رخداد ها بصورت ناگهانی اتفاق می‌افتند؛ سه نوع رخداد اصلی در این بازی وجود دارد که اگر به سرعت به آنها رسیدگی نکنید باعث ویرانگری می‌شود.

وقتی که یک فاجعه یا همان Disaster رخ می‌دهد شما باید شهروندانی را برای بدست آورد کنترل اتاقی یا همان Room که این اتفاق در آن رخ داده انتخاب کنید، مهم نیست که از چه اتاق هایی این افراد را انتخاب کنید؛ پس از رفع مشکل این افراد مجددا به مکان و کار قبلی خود برمی‌گردند.

نکته: زمانی که یک فاجعه رخ می‌دهد کودکان و زنان حامله ساکن در اتاق ها شروع به داد و فریاد و دویدن می‌کنند و قادر به کمک رسانی نیستند، فرقی نمی‌کند که چه نوع فاجعه ای باشد شما باید برای بدست گرفتن کنترل وضعیت پیش آمده از دیگر شهروندان برای کمک رسانی استفاده کنید.

آتش

یکی از فاجعه هایی که ممکن است رخ دهد، رخ دادن آتش سوزی در محدود شماست که درصورت عدم توجه به آن ممکن است شهروندان و حتی اتاق ها را بسوزاند.

با توجه به اندازه اتاق، آتش گرفتن می‌تواند کار را سخت تر کند در هنگام شروع، آتش کم کم رشد می‌کند و کار برای خاموش کردن آن سخت تر می‌شود؛ برای خاموش کردن هر چه سریع تر آتش یک اتاق کوچک نیاز به ۲ فرد است، درحالی که ممکن است برای اتاق های بزرگ تر این عدد به ۵ یا ۶ برسد.

اگر برای مدت به گسترش آتش توجه نکنید ممکن است دیگر اتاق های مجاور هم آتش بگیرد و به شهروندان شما آسیب بزند و حتی آنها را از بین ببرد؛ برای کمک رسانی به اتاق های آتش گرفته می‌توانید از دیگر شهروندان خود کمک بگیرید.

آلودگی حشرات

Radroach حشرات آلوده ای هستند که در محوطه شما پرسه می‌ زنند، آنها سریع هستند و با شهروندان شما مبارزه می‌کنند. وقتی این موضوع تبدیل به یک نوع فاجعه می‌شود که تعداد آنها زیادتر شود و به اتاق های مجاور به هم دسترسی پیدا کنند.

بهترین کار برای مقابله با این حشرات سریع کشتن آنهاست؛ سریع ترین راه برای مبارزه با حشرات تجهیز کردن افراد با لوازم موردنیاز است. البته افراد شما به تنهایی هم می‌توانند با این حشرات مبارزه کنند اما اگر آنها را با لوازم و اسلحه ها تجهیز کنید اینکار را سریع تر برای شما انجام می‌دهند.

گسترش این حشرات در اتاق های بزرگ سریع تر است اما می‌ توانید با تجهیز کردن افراد و همچنین تماس با یک فرد متخصص در دفع حشرات این خطر را سریع تر رفع کنید.

■ مطالب پیشنهادی و آموزشی در رابطه با بازی فالوت شلتر

راهنمای ماموریت ها در بازی فالوت شلتر Fallout Shelter – Objectives Guide

نکات پیشرفته و کاربردی بازی فالوت شلتر – Fallout Shelter Advanced Tips

آشنایی کامل با ربات مستر هَندی Mr. Handy در بازی فالوت شلتر

مقابله با پنجه مرگ Deathclaws در بازی فالوت شلتر[stextbox id=”warning” direction=”rtl” shadow=”false”]توجه داشته باشید که این مطلب به صورت اختصاصی ترجمه و منتشر شده است و کپی برداری حتی با ذکر منبع از آن شرعا حرام می باشد و مورد رضایت ما نخواهد بود. [/stextbox]

ارسـال نـظـر

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

 1. kiarash گفت:

  با سلام من فایل دیتارو کپی کردم رد پوشه ی obb ولی بازی اجرا نشد

  • بهنام گفت:

   درود، بازی کاملا تست شده است، اگر به درستی فایل دیتا را در مسیر اشاره شده قرار دهید 100 درصد بازی اجرا خواهد شد.

   به تنظیمات گوشی بروید Settings > Applications > Application Manager بازی مربوطه را بیابید و بببنید حجم نهایی را چقدر درج کرده و مطمئن شوید با حجم دیتا دانلود شده همخوانی داشته باشد.

 2. علیرضا گفت:

  سلام اگر شما ها تنها مرجع فارسی آموزش و راهنمای جامع Fallout Shelter را دارید اگر میشود لطفا لینک دانلود رو به ایمیلم بفرستید

  mokhtari_alireza77@yahoo.com

 3. lpln گفت:

  ببخشید من نمیدونم در اپدیت جدید بازی اجسامی مثل ساعت طلایی به چه درد میخورند لطفا کمک کنید

  • AndroidIran گفت:

   با سلام، کامنت شما تائید شد تا دوستانی که این بازی رو انجام می دهند راهنمایی کنند.

  • احمدرضا گفت:

   کارگاه تفنگ سازی بسازی میتونی باهاشون تفنگ بسازی

بــرنامه های پیشنهادی

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

App Cloner

AndroidIranV 1.4.11
آخرين آپديت : 2018/01/05 دانـلود رایـگان
10 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 510 votes, average: 4,20 out of 5

LINE: Free Calls & Messages

AndroidIranV 7.18.0
آخرين آپديت : 2018/01/05 دانـلود رایـگان
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

SwiftKey Keyboard

AndroidIranV 6.7.2.19
آخرين آپديت : 2017/11/17 دانـلود رایـگان
6 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 56 votes, average: 4,33 out of 5

Plus Messenger

AndroidIranV 4.2.1.2
آخرين آپديت : 2018/01/30 دانـلود رایـگان
کانال دانلود فیلم رایگان