آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر و فایل در تلگرام کامپیوتر و اندروید - اندروید ایران

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر و فایل در تلگرام کامپیوتر و اندروید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
لطفا امتیاز دهید !

جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر معمولی و GIF و فایل های دیگر در تلگرام اندروید
جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر معمولی و GIF و فایل های دیگر در تلگرام کامپیوتر
How to Stop Telegram PC & Android Automatic Download Picture , GIF and Other Media File

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر و فایل در تلگرام کامپیوتر و اندرویدبا توجه به هزینه بسته های اینترنت خطوط داخلی نظیر رایتل, نوترینو همراه اول, ایرانسل و … بهینه مصرف کردن حجم اینترنت یکی از دغدغه های اصلی کاربران محسوب می شود. در نرم افزار تلگرام هنگامی که برای شما یک عکس و یا یک فیلم و یا یک پیغام صوتی فرستاده می شود به صورت خودکار آن عکس و یا فیلم دانلود می شود! یعنی به صورت خودکار حجم اینترنت شما کم می شود. حالا تصور کنید که شما در چندین گروه و کانال در Telegram عضو شده باشید که روزانه عکس و فیلم بسیار زیادی در آن ارسال شود, مسلما روزانه حجم اینترنت زیادی را مصرف خواهد کرد.

شما می توانید به مسنجر تلگرام فرمان دهید تا فقط با اتصال به وای فای ویدئو های اشتراکی، عکس ها, صداها و … را دانلود کند و با اتصال از طریق Mobile Data هیچگونه ویدئو، صدا و تصویری دانلود نشود که این گزینه در افزایش سرعت دریافت اطلاعات تاثیر فوق العاده ای دارد و همچنین کنترلی بر دریافت فایل های دانلودی دارید در نهایت آن را مطابق میلتان برای اتصال Wi-Fi یا 3G تنظیم کنید. شما می توانید از آموزش “نحوه غیر فعال سازی و دریافت خودکار فایل های دیتا در تلگرام” که در ادامه توضیح کاملی قرار گرفته لذت ببرید!

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر معمولی و GIF و فایل های دیگر در تلگرام اندروید :

برای دانلود جدیدترین نسخه تلگرام اندروید اینجا کلیک کنید.

اپلیکیشن تلگرام را فراخوانی کنید.
گزینه منو (سه خط) را لمس کنید. (همچنین می توانید در صفحه اصلی دست خود را از سمت چپ به سمت راست بکشید)آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر و فایل در تلگرام کامپیوتر و اندرویداین قسمت مربوط به تنظیمات اصلی برنامه تلگرام می باشد.

پس از باز شدن منو کشویی گزینه Settings را انتخاب کنید.آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر و فایل در تلگرام کامپیوتر و اندروید وارد محیط Settings شده و کمی به پایین اسکرول کنید تا قسمت Automatic media download رو مشاهده کنید.آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر و فایل در تلگرام کامپیوتر و اندرویددر زیر عبارت Automatic media download چهار گزینه وجود دارد:

می توانید بسته به نیاز خود، قابلیت دانلود خودکار را در یکی از حالت های اینترنت موبایل، وای فای و حالت رومینگ تنظیم کنید.

When using mobile data: زمانی که شما با استفاده از اینترنت سیم کارت آنلاین هستید.
When connected on Wi-Fi: زمانی که شما به Wi-Fi متصل هستید.
When roaming: زمانی که در حالت رومینگ باشید.
Save to gallery: با تائید این بخش به تلگرام فرمان می دهید که دیتای دریافتی رو در گالری شما ذخیره کند.

شما برای تنظیم قابلیت دانلود خودکار عکس ها و فیلم ها در تلگرام و همچنین پیغام های صوتی و فایل های دیگر باید تک تک گزینه های “When using mobile data” و “When connected on Wi-Fi” و “When roaming” را انتخاب کنید و تیک گزینه های Photo ,Audio ,Video ,File ,Music و Gif را بسته به نیاز خود فعال یا غیر فعال کنید و در نهایت Save کنید تا تغییرات ذخیره گردد.آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر و فایل در تلگرام کامپیوتر و اندروید برای اینکه دانلود خودکار تمامی فایل ها غیر فعال شود کافیست تیک تمام گزینه ها را برداشته و سپس گزینه Save را انتخاب کنید.

بعد از تنظیمات و بسته به نیاز خود در هر گروه و کانال یا چت خصوصی (تکی) برای شما فایل های ذکر شده ارسال شود, تا خود شما بر روی آن ها لمس نکنید آن تصویر و یا پیغام صوتی دانلود نمی شود.

[alert-warning]توجه داشته باشید: تنظیمات بخش “When using mobile data” و “When connected on Wi-Fi” و “When roaming” کاملا به نیاز و بایت مصرفی اینترنت شما بستگی دارد.[/alert-warning]

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر معمولی و GIF و فایل های دیگر در تلگرام کامپیوتر (Telegram Desktop) :

برای دانلود جدیدترین نسخه تلگرام نسخه ویندوز اینجا کلیک کنید.

سرانجام توسعه دهنده روسی در آبدیت جدید خود از نسخه Telegram Desktop v0.9.17 به بعد مدیریت کامل و انتخاب فایل های دریافتی از گروه ها و کانال ها, همچنین چت های خصوصی را اضافه کرد. ویژگی که بسیاری از کاربران “اندروید ایران” مدام در رابطه با آن سوال می کردند, که ما نیز برنامه های کمکی برای مدیریت دیتا در ویندوز را پیشنهاد می کردیم. حال وقت آن رسیده بدون هیچ برنامه جانبی از این قابلیت بسیار مفید و کاربردی لذت ببرید.

تلگرام نسخه ویندوز خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.
پس از باز شدن برنامه وارد منوی Settings شوید.
در بخش Chat options بر رو گزینه Automatic media download settings کلیک کنید.
آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر و فایل در تلگرام کامپیوتر و اندرویددر این بخش 3 دسته بندی قرار گرفته که هر کدام دارای 2 الی 3 زیر مجموعه می باشد.
آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر و فایل در تلگرام کامپیوتر و اندروید

▣ دسته اول : Automatic photo download | دانلود خودکار تصاویر (پشتیبانی از تمامی فرمت های عکس ثابت)

▣ دسته دوم : Automatic voice message download | دانلود خودکار ویس (پیغام های صوتی)

▣ دسته سوم : Automatic GIF Download | دانلود خودکار تصاویر گیف (متحرک)

▣ Private Chats چت خصوصی

▣ Groups and Channels گروه ها و کانال ها

▣ Autoplay پخش فایل GIF به صورت خودکار

برای اینکه دانلود خودکار تمامی فایل ها غیر فعال شود کافیست تیک تمام گزینه ها را برداشته و سپس گزینه Save را انتخاب کنید, انتخاب گزینه ها کاملا سلیقه ای می باشد.

روزهاینان زیبا – اندروید ایران

ارسـال نـظـر

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.

:bye: 
:good: 
:negative:  
:scratch: 
:wacko:  
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose:   
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail:   
:-(     
:unsure:  
;-)  
 

بــرنامه های پیشنهادی

1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

App Cloner

AndroidIranV 1.4.8
آخرين آپديت : 1396/07/04 دانـلود رایـگان
12 votes, average: 4٫42 out of 512 votes, average: 4٫42 out of 512 votes, average: 4٫42 out of 512 votes, average: 4٫42 out of 512 votes, average: 4٫42 out of 5

PicsArt Photo Studio: Collage Maker & Pic Editor

AndroidIranV 9.19.1
آخرين آپديت : 1396/07/04 دانـلود رایـگان
10 votes, average: 4٫20 out of 510 votes, average: 4٫20 out of 510 votes, average: 4٫20 out of 510 votes, average: 4٫20 out of 510 votes, average: 4٫20 out of 5

LINE: Free Calls & Messages

AndroidIranV 7.13.0
آخرين آپديت : 1396/06/30 دانـلود رایـگان
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

SwiftKey Keyboard

AndroidIranV 6.6.5.31
آخرين آپديت : 1396/05/30 دانـلود رایـگان
6 votes, average: 4٫33 out of 56 votes, average: 4٫33 out of 56 votes, average: 4٫33 out of 56 votes, average: 4٫33 out of 56 votes, average: 4٫33 out of 5

Plus Messenger

AndroidIranV 4.2.1.1
آخرين آپديت : 1396/05/06 دانـلود رایـگان