عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.

جدیدترین ها

اطلاعیه ی سایت
  • آدرس سایت از ApkFA.ir به AndroidIran.com (اندروید ایران) به صورت دائمی تغییر یافت.

ساخت ربات تلگرام برای پاسخ به کاربران بدون نیاز به کدنویسی

Telegram-Bot-Create-apkfa.irدر میان انبوه اپلیکیشن های پیام رسانی که این روزها در موبایل ها می بینیم، شکی نیست که تلگرام یکی از محبوب ترین آنهاست. این اپلیکیشن که توسط دو برادر برنامه نویس روس طراحی شده، در سال ۲۰۱۳ به صورت مالتی پلتفرم در اختیار کاربران موبایل قرار گرفت و به خاطر امکاناتی منحصر به فرد، در مدت زمانی کوتاه توانست به یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در دنیا تبدیل شود.

ربات تلگرام نوعی حساب کاربری ویژه است که برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام طراحی شده است. کاربران می توانند با ارسال دستورات گوناگون با ربات های تلگرام در ارتباط باشند، این ارتباط می تواند در یک مکالمه شخصی و یا در یک گروه ایجاد شود. شما میتوانید ربات خود را با استفاده از API تلگرام و از طریق درخواست های HTTPS مدیریت کنید. در ادامه با اندروید ایران همراه شوید.

تفاوت های ربات تلگرام با افراد

  1. ربات ها آخرین زمان آنلاین بودن ندارند و همیشه عبارت bot برای آنها نمایش داده می شود.
  2. ربات ها فضای محدودی برای ذخیره اطلاعات دارند و پیام های قدیمی تر پس از پردازش توسط شما حذف می شوند.
  3. ربات تلگرام نمی تواند شروع کننده مکالمه با کاربران باشد، تنها زمانی که کاربر ربات را به گروه اضافه کند یا به آن پیام بفرستد امکان ارسال پیام از طرف ربات وجود خواهد داشت.
  4. در انتهای نام کاربری ربات همیشه کلمه bot حضور دارد.
  5. با اضافه شدن ربات به گروه، همه پیام ها توسط ربات دریافت و تحلیل نمی شود مگر آنکه تنظیمات آن را تغییر داده باشید.
  6. ربات های تلگرام هرگز غیرفعال، آفلاین یا خسته نمی شوند.

کاربردهای ربات تلگرام

در واقع میتوان گفت که ربات تلگرام می تواند هر کاربردی داشته باشد, نحوه استفاده از آنها به خلاقیت شما و الگوریتم هایی که برای آن تعریف می کنید بستگی دارد. برخی از کاربردهای آنها به شرح زیر است:

ارتباط با وب سرویس ها: یک ربات تلگرام می تواند فعالیت های شما را کوتاه و بهینه کند، بعنوان مثال شما می توانید هر زمان دیدگاه یا فرم تماس جدیدی در سایت ارسال شد، مستقیما در تلگرام آن را دریافت کنید. و یا آخرین ایمیل های خود را به حساب تلگرام خود منتقل کنید.

ساخت بازی های فکری ساده: نحوه ارتباط شما با ربات تلگرام از طریق API این قابلیت را ایجاد می کند که به سرعت پاسخ های کاربران را تحلیل کرده و نتایج متناسب با آن را برایشان ارسال کنید. این قابلیت به شما امکان می دهد بازی های گوناگونی را طراحی و پیاده سازی نمایید.

ابزارهای کاربردی: ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد، شما هستید که کارایی آن را طرح ریزی می کنید. دریافت نرخ ارز، اطلاعات هواشناسی، اخبار روز و تفریح و سرگرمی هرکدام نمونه های موفقی از کاربرد ربات تلگرام هستند.

ایده برای ایجاد ربات

دو نوع ربات وجود دارد، ربات هایی که برای شما بروزرسانی ها را بدون نیاز به واکنشی از طرف شما ارسال می‌کنند و ربات هایی که به پیام های ارسال شده برای شما پاسخ می‌ دهند، البته شما ‌می‌توانید رباتی هم ایجاد کنید که خود مجدد قادر به ساخت ربات باشد.

در این مقاله آموزشی با استفاده از سایت Paquebot.io برای مسنجر محبوب Telegram بدون نیاز به هیچگونه دانش کد نویسی و یا بدون احتیاج به سرور ربات می‌سازیم.

ساخت رباتی که برخی بروزرسانی ها را ارسال می‌کند

منظور ما از رباتی که بروز رسانی ارسال می‌کند این است که رباتی بسازید تا برای کاربرانتان اخبار، پادکست، جدیدترین های ورزشی، درس های آموزشی و یا پیش بینی آب و هوا و… را ارسال می‌کند.

ساخت ربات پاسخگو

منظور از این نوع ربات این است که رباتی بسازید تا در جواب برخی سوالات مخاطبان شما پاسخی را بصورت خودکار ارسال کند، مانند تایید واژه، آهنگی تصادفی از گروه موسیقی شما، تصویری تصادفی از یک هنرمند مشهور و یا اطلاعاتی در مورد یک کشور و…

هر دو نوع از این ربات ها را ‌می‌توان بدون نیاز به دانش کد نویسی و به سادگی ایجاد کرد، البته ایده های دیگری را هم می‌توان به اینکار اضافه کرد و ربات های پیشرفته تری را ایجاد کرد که ممکن است برای پیشرفته سازی ربات نیاز به دانش کد نویسی باشد.

در این آموزش ما اقدام به ساخت رباتی می‌کنیم که نوعی گروه موسیقی را ترویج می‌دهد، نام این ربات را “BreakBot” میگذارم.

نیازمندی ها و نصب

اولین قدم برای ایجاد ربات افزودن آن در سایت Paquebot است.

اگر قبلا ربات ایجاد کرده اید و با روند ابتدایی کار آشنا هستید، به یاد داشته باشید که:

  1. صفحه BotFather on Telegram را بازکرده و برای مکاتبه با ربات ساز تلگرام دکمه Start را بزنید حالا در قسمت ارسال پیام دستور newbot/ وارد کرده و طبق مراحل جلو بروید و عبارت Token را در جایی ذخیره کنید زیرا که در ادامه به آن نیاز خواهیم داشت.
  2. حالا صفحه Paquebot on Telegram را بازکرده و با استفاده از Token دریافتی از ربات ساز سایت تلگرام عبارت addbot/ را وارد کنید.

آموزش کامل مرحله اول: آموزش ساخت ربات برای تلگرام Telegram Bot – BotFather

آموزش کامل مرحله دوم: آموزش ساخت ربات تلگرام بدون سرور و برنامه نویسی با Zapier و Paquebot

اگر برای اولین بار است که قصد دارید ربات تلگرام بسازید، مراحل ۱ و ۲ را مرور کنید و سپس از اینجا ادامه دهید.

حالا باید ربات خود را ایجاد کرده باشید.

Telegram-Bot-Create-01-apkfa.ir اولین دستور خود را ایجاد کنید:

اولین دستوری را که من برای این ربات ایجاد می‌کنم این است که تصویری از این DJ را ارسال کند، برای اینکار باید دستور help/ را برای ربات خود بفرستید.Telegram-Bot-Create-02-apkfa.irهمانطور که شاهد هستید می‌توانید با چند روش مختلف ربات خود را به دلخواه تغییر بدید، معمولا افراد، بیشتر به بخش سوال و جواب یک ربات علاقه دارند طوری که با وارد کردن یک سوال جوابی از پیش تعیین شده به کاربر نشان داده شود.

بنابراین با دستور commands/ به این قسمت وارد می‌شویم.

توجه داشته باشید که جمله شما باید در یک خط جای بگیرد و همچنین لازم نیست که جمله شما به حالت متنی باشد، می‌توانید با افزودن / به جمله خود آن را به شکل لینک نشان دهید.

دستوری برای مثال :

/contact”, “⚓️”, “Hello”, “Pictures ?

به عنوان اولین دستور من دستور Music? را با کد دستوری commands add ?Music/ ایجاد می‌کنم، بعد از افزودن این کد سیستم از من پاسخی برای این دستور درخواست می‌کند، من هم متنی جهت معرفی و خوش آمد گویی در مورد خودم اضافه می‌کنم.

بعد از ارسال متن جواب, می‌شود جواب های دیگری را هم برای یک کد دستوری ایجاد کرد اما من نیازی به چند جواب ندارم بنابراین کد دستوری cancel/ را برای خروج وارد می‌کنم.Telegram-Bot-Create-3-apkfa.irدر واقع درصورتی که کمی به زبان انگلیسی مسلط باشید ربات شما تمامی مراحل را بصورت واضح توضیح داده است.

اگر بخواهیم تا اینجا یک جمع بندی کلی داشته باشیم مراحل به این شکل شد:

ایجاد یک ربات و سپس افزودن کد دستوری و پاسخ آن به ربات، همچنین اگر طبق تصاویر پیش بروید کاملا گویای مراحل کار هستند.Telegram-Bot-Create-04-apkfa.irتوجه داشته باشید که همانطور که در بالا توضیح دادم شما میتونید با افزودن / به کلمتون اون کلمه رو لینک کنید، به عنوان مثال اگر در جمله ای عبارت songs/ رو اضافه کنید کاربر با کلیک برروی کلمه songs پیام دیگری را مشاهده خواهد کرد که همانند دستورات دیگر می‌توان برای این کلمه هم پیام مخصوصی ایجاد کرد که به عنوان مثال می‌تواند لیست موسیقی های شما باشد.

دقت داشته باشید دستوری که به کار می برید مهم نیست که با / آغاز شود.

Telegram-Bot-Create-05-apkfa.ir کیبورد دلخواه

خوب تا اینجا همه چی بدرستی کار می‌کند اما یک مورد راضی کننده نیست آن هم نمایش دکمه songs/ است که ظاهر مناسبی ندارد، من میخواهم زمانی مشخص را برای خوش آمد گویی به کاربرانم انتخاب کنم و برای درج پیام خوش آمد گویی نیازی به کلیک کردن بروی دکمه ای نباشد.Telegram-Bot-Create-06-apkfa.irبرای اینکار کافی است دستور commands hide /songs/ را وارد کنم تا دکمه songs/ مخفی شود، با مخفی سازی این دکمه شما همچنان قادر به استفاده از آن با کلیک کردن بروی آن کلمه خواهید بود.

حذف پاسخ

خوب قاعدتا اگر شخصی موسیقی هایش را بطور رایگان در تلگرام توسط رباتش به اشتراک بگذارد، دیگر نمی‌تواند آنها را بفروش برساند، بنابراین ما بطور مثال چند فایل موسیقی را حذف می‌کنیم.

در ابتدا دستور commands list/ برای نمایش تمامی دستورات ایجاد شده توسط خودتان را وارد کنید، سپس یکی از دستورات را انتخاب کنید به عنوان مثال من دستور commands list /songs/ را وارد می‌کنم، سپس سیستم تمامی پاسخ های مربوط به دستور songs را نشان می‌دهد، چون پاسخ های من برای این کد دستوری شامل موسیقی های من بود بنابراین فایل های موسیقی به من نمایش داده می‌شود و من میتوانم آنها را حذف کنم.

زیر هر فایل راهنمای حذف به شما نمایش داده شده است، همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با وارد کردن دستور commands delete 9845/ فایل کامل حذف می‌شود.

(عدد ۹۸۴۵ عدد اختصاص داده شده به فایل شما در پایگاه داده Paquebot’s است)

حالا اگر فرضا بخواهیم تمامی فایل ها را حذف کنیم این کار با دستور commands deleteAll /songs/ امکان پذیر است و با وارد کردن این دستور سوال songs/ به همراه تمامی جواب هایش حذف خواهد شد.Telegram-Bot-Create-08-apkfa.ir ظاهر ربات خود را زیبا کنید

فراموش نکنید که از BotFather@ و دستور setcommands/ و همچنین برای فراخوانی دستورات خود از به شکل songs/ برای کلمه songs استفاده کنید.Telegram-Bot-Create-09-apkfa.irبرای ایجاد یک پیام خوش آمد گویی در ربات خود در ادامه پیام و متن مورد نظردستور setabout/ را وارد کنید.

به طور مثال :

/setabout Hey, you can use my bot.
To recieve songs, send /songs. To know all my social accounts, send /contact. Enjoy it!

حتی می‌توانید زبان محلی برنامه را نیز تغییر دهید به عنوان مثال با وارد کردن دستور locale fa/ زبان برنامه به فارسی تغییر می‌کند، برای اطلاع از زبان های موجود دستور locale/ را به تنهایی وارد کنید.How-to-create-your-own-Telegram-bot-who-answer-its-users-without-coding-apkfa.irهک با ربات تلگرام

یکی از شایعاتی که در مورد ربات ها تلگرام گفته می شود آن است که به اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند و ممکن است برای جاسوسی از شما بکار گرفته شوند، اگر یک نگاه سطحی به خروجی های API داشته باشید متوجه خواهید شد که امکان هک کردن کاربران از طریق ربات تلگرام وجود ندارد.

اولا ربات ها تنها زمانی به شما دسترسی خواهند داشت که با آنها ارتباط برقرار کرده باشید، یعنی پیامی با آنها ارسال کرده باشید. ثانیا از هر کاربر نام، نام خانوادگی، شناسه کاربری و آی دی کاربری برای ربات قابل دسترس خواهد بود، این اطلاعات تنها برای ایجاد ارتباط ربات با شما در دسترس آن می باشد. علاوه بر اینها ربات ها به تصویر شما نیز دسترسی دارند، البته امکان ذخیره آن از روی سرورهای تلگرام را نخواهند داشت و تنها می توانند تصویر را برای شما یا کس دیگری ارسال کنند.

پس تمامی اطلاعاتی که به ربات تلگرام ارسال میشود، به راحتی و با افزودن شماره تماس شما به لیست مخاطبان یک فرد قابل دسترسی است. هیچ گونه دسترسی به اطلاعات گوشی، مکالمات شما با دیگران و یا هر نوع دیتای دیگری برای ربات ها وجود ندارد.

آیا ربات های تلگرام پتانسیل آن را دارند که جایگزین نرم افزارهای ساده موبایل شوند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اخطار: مشاهده شده در مارکت کافه بازار توسعه دهندگانی آموزش های ساخت ربات را از سایت کپی برداری می کنند و به راحتی بدون ذکر هیچ منبعی در اپلیکیشن های تولیدی خود استفاده می کنند و حتی یک سری هم برای فروش قرار دادند! این کار دور از انسانیت هست, هیچ سایت و توسعه دهنده ای حق برداشت مطالب و استفاده در اپلیکیشن خود را ندارد حتی با ذکر منبع… چنانچه موردی مشاهده شود به صورت کاملا قانونی با این افراد برخورد خواهد شد.
روزهایتان زیبا – اندروید ایران

چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها

دیدگاه کاربران

70 دیدگاه ها برای "ساخت ربات تلگرام برای پاسخ به کاربران بدون نیاز به کدنویسی"

اطلاع از
avatar

مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی تر | بیشترین تعداد رای
محمدرضا
Guest
محمدرضا
1 month 17 days ago

با سلام. ربات من حرف نمیزند چیکار کنم؟

الهه
Guest
الهه
4 months 26 days ago

با عرض سلام و خسته نباشید
من رباتم رو ساختم ولی زمانی که لینکش رو به اعضا میفرستم و استارت میکنن هیچ عملیاتی انجام نمیشه لطفا راهنمایی کنید چکار باید کنم؟
با تشکر

آرشام
Guest
آرشام
6 months 26 days ago

سلام ممنون و سپاس از سایت خوبتون من ربات و ساختم ولی یه مشکلی دارم که وقتی شروع روم میزنم دوتا پیام میاد اون دوتارو چجوری حذف کنم؟؟؟؟؟

میخواهید ربات تلگرام خود را بسازید؟به اینجا مراجعه کنید

شما قبلا عضو بودید use /stop to unsubscribe

این دوتارو چجوری حذف کنم؟؟
وچجوری برای رباتم عکس بزارم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

انا
Guest
انا
6 months 29 days ago

سلام
1- آیا این کار درستیه که از روبات های دیگران توی گروهمون استفاده کنیم فقط برای کارای ساده؟
2-برای اضافه کردن یه روبات به گروه باید ادمین اون گروه باشیم؟

انا
Guest
انا
6 months 29 days ago

سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون
1-چطور می تونم روباتی درست کنم که به اعضای جدید خوش آمد بگه

مثل این روبات:

2- چطور می تونم رباتی درست کنم که سلام و احوالپرسی های معمولی رو با کاربرا انجام بده؟

لینک رو دوباره میفرستم
https://telegram.me/w_wlc_bot

Navid
Guest
Navid
8 months 8 days ago

سلام دوست عزیز
من ربات رو درست کردم میخام تو گروه هرکی اد شد خوش امد بگه لطفا راهنماییم کنید !!!

کیانوش
Guest
کیانوش
8 months 15 days ago

سلام

من میخوام وقتی به پیامی که کاربرا تو گروه ریپلی میکنن ، بات جوابی نده چطور میشه ؟

مثلا اینستا رو با زپ وصل کردم به paquebot بعد کاربرا که مثلا ریپلی میکنن و خنده میزنن یا ... بات به طور خودکار میگه :

جهت مدیریت عضویت خود در @CoffeExitBot از دستورات /start و /stop استفاده کنید.

میخوام اینو حذف کنم چیکار کنم ، ممنون میشم جواب بدید

علی
Guest
علی
10 months 1 day ago

با سلام
چطور میتونم یه بات بسازم که فقط برای آرشیو کردن ازش استفاده کنم
یعنی فقط بهش چیام بدم تا ذخیره کنه؟
آیا توی لاین هم بات هست؟

Poriya
Guest
Poriya
10 months 5 days ago

سلام خسته نباشید
.یه سوال داشتم .
اینه که من میخوام ارتباطی که با رباتم کسی داره رو بخونم مثلا کسی با رباتم صحبت میکنه میخوام برام ارسال بشه چطوری میتونم اینکارو انجام بدم؟

jack
Guest
jack
10 months 20 days ago

سلام
با تشکر از مطالب مفید
یه سوال داشتم رباتم ساختم
وقتی که ی دستور بهش میدم بعد از جواب به صفحه اصلی بر میگرده راهی هست که فقط با دستور بازگشت به صفحه قبل بازگرده؟

armin
Guest
armin
11 months 9 days ago

درود بر شما
امکانش هست دستورات ...bot@ لطف کنید بزارید.
سپسگزارم

armin
Guest
armin
11 months 9 days ago

درود بر شما
امکانش هست دستورات ...bot@ برام بزارید
سپاسگزارم

mahdiyar
Guest
mahdiyar
11 months 25 days ago

slm
ye soali dashtam :
in ke che dastori mitonam be bot ezafe konam ke linkiyo be bazdid konande bede ke betone khodesho to gorop haye mokhatab invite kone
mersi

محمد مهدی
Guest
محمد مهدی
11 months 26 days ago

اقا من یه رباتی دیدم کیک میکرد ای دی میداد و غیره میخواستم بدونم چجوریه مثلا سازندش دستور میداد ban mohammad اونوقت اونم دیگه نمیزاشت بیاد توی گروه این فرد اون چه سروری داره

سینا
Guest
سینا
11 months 27 days ago

سلام من یک راه بهتر از همهی اینها پیدا کردم حتی قابلیت هاش از این paquebot هم بیشتره اسمش @... هستش تو سایتتون معرفی کنید تا مردم بتونن استفاده کننن حتی قابلیت هایی که چند تا از دوستامون هم که تو نظرات گفتن هم داره مثل نوشتن اسم طرف موقع خوش آمد گویی و ....

wpDiscuz
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "اندروید ایران – دانلود برنامه و بازی اندروید" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.