تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)

جدیدترین ها

ساخت ربات تلگرام برای پاسخ به کاربران بدون نیاز به کدنویسی

Telegram-Bot-Create-apkfa.irدر میان انبوه اپلیکیشن های پیام رسانی که این روزها در موبایل ها می بینیم، شکی نیست که تلگرام یکی از محبوب ترین آنهاست. این اپلیکیشن که توسط دو برادر برنامه نویس روس طراحی شده، در سال ۲۰۱۳ به صورت مالتی پلتفرم در اختیار کاربران موبایل قرار گرفت و به خاطر امکاناتی منحصر به فرد، در مدت زمانی کوتاه توانست به یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در دنیا تبدیل شود.

ربات تلگرام نوعی حساب کاربری ویژه است که برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام طراحی شده است. کاربران می توانند با ارسال دستورات گوناگون با ربات های تلگرام در ارتباط باشند، این ارتباط می تواند در یک مکالمه شخصی و یا در یک گروه ایجاد شود. شما میتوانید ربات خود را با استفاده از API تلگرام و از طریق درخواست های HTTPS مدیریت کنید. در ادامه با اندروید ایران همراه شوید.

تفاوت های ربات تلگرام با افراد

  1. ربات ها آخرین زمان آنلاین بودن ندارند و همیشه عبارت bot برای آنها نمایش داده می شود.
  2. ربات ها فضای محدودی برای ذخیره اطلاعات دارند و پیام های قدیمی تر پس از پردازش توسط شما حذف می شوند.
  3. ربات تلگرام نمی تواند شروع کننده مکالمه با کاربران باشد، تنها زمانی که کاربر ربات را به گروه اضافه کند یا به آن پیام بفرستد امکان ارسال پیام از طرف ربات وجود خواهد داشت.
  4. در انتهای نام کاربری ربات همیشه کلمه bot حضور دارد.
  5. با اضافه شدن ربات به گروه، همه پیام ها توسط ربات دریافت و تحلیل نمی شود مگر آنکه تنظیمات آن را تغییر داده باشید.
  6. ربات های تلگرام هرگز غیرفعال، آفلاین یا خسته نمی شوند.

کاربردهای ربات تلگرام

در واقع میتوان گفت که ربات تلگرام می تواند هر کاربردی داشته باشد, نحوه استفاده از آنها به خلاقیت شما و الگوریتم هایی که برای آن تعریف می کنید بستگی دارد. برخی از کاربردهای آنها به شرح زیر است:

ارتباط با وب سرویس ها: یک ربات تلگرام می تواند فعالیت های شما را کوتاه و بهینه کند، بعنوان مثال شما می توانید هر زمان دیدگاه یا فرم تماس جدیدی در سایت ارسال شد، مستقیما در تلگرام آن را دریافت کنید. و یا آخرین ایمیل های خود را به حساب تلگرام خود منتقل کنید.

ساخت بازی های فکری ساده: نحوه ارتباط شما با ربات تلگرام از طریق API این قابلیت را ایجاد می کند که به سرعت پاسخ های کاربران را تحلیل کرده و نتایج متناسب با آن را برایشان ارسال کنید. این قابلیت به شما امکان می دهد بازی های گوناگونی را طراحی و پیاده سازی نمایید.

ابزارهای کاربردی: ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد، شما هستید که کارایی آن را طرح ریزی می کنید. دریافت نرخ ارز، اطلاعات هواشناسی، اخبار روز و تفریح و سرگرمی هرکدام نمونه های موفقی از کاربرد ربات تلگرام هستند.

ایده برای ایجاد ربات

دو نوع ربات وجود دارد، ربات هایی که برای شما بروزرسانی ها را بدون نیاز به واکنشی از طرف شما ارسال می‌کنند و ربات هایی که به پیام های ارسال شده برای شما پاسخ می‌ دهند، البته شما ‌می‌توانید رباتی هم ایجاد کنید که خود مجدد قادر به ساخت ربات باشد.

در این مقاله آموزشی با استفاده از سایت Paquebot.io برای مسنجر محبوب Telegram بدون نیاز به هیچگونه دانش کد نویسی و یا بدون احتیاج به سرور ربات می‌سازیم.

ساخت رباتی که برخی بروزرسانی ها را ارسال می‌کند

منظور ما از رباتی که بروز رسانی ارسال می‌کند این است که رباتی بسازید تا برای کاربرانتان اخبار، پادکست، جدیدترین های ورزشی، درس های آموزشی و یا پیش بینی آب و هوا و… را ارسال می‌کند.

ساخت ربات پاسخگو

منظور از این نوع ربات این است که رباتی بسازید تا در جواب برخی سوالات مخاطبان شما پاسخی را بصورت خودکار ارسال کند، مانند تایید واژه، آهنگی تصادفی از گروه موسیقی شما، تصویری تصادفی از یک هنرمند مشهور و یا اطلاعاتی در مورد یک کشور و…

هر دو نوع از این ربات ها را ‌می‌توان بدون نیاز به دانش کد نویسی و به سادگی ایجاد کرد، البته ایده های دیگری را هم می‌توان به اینکار اضافه کرد و ربات های پیشرفته تری را ایجاد کرد که ممکن است برای پیشرفته سازی ربات نیاز به دانش کد نویسی باشد.

در این آموزش ما اقدام به ساخت رباتی می‌کنیم که نوعی گروه موسیقی را ترویج می‌دهد، نام این ربات را “BreakBot” میگذارم.

نیازمندی ها و نصب

اولین قدم برای ایجاد ربات افزودن آن در سایت Paquebot است.

اگر قبلا ربات ایجاد کرده اید و با روند ابتدایی کار آشنا هستید، به یاد داشته باشید که:

  1. صفحه BotFather on Telegram را بازکرده و برای مکاتبه با ربات ساز تلگرام دکمه Start را بزنید حالا در قسمت ارسال پیام دستور newbot/ وارد کرده و طبق مراحل جلو بروید و عبارت Token را در جایی ذخیره کنید زیرا که در ادامه به آن نیاز خواهیم داشت.
  2. حالا صفحه Paquebot on Telegram را بازکرده و با استفاده از Token دریافتی از ربات ساز سایت تلگرام عبارت addbot/ را وارد کنید.

آموزش کامل مرحله اول: آموزش ساخت ربات برای تلگرام Telegram Bot – BotFather

آموزش کامل مرحله دوم: آموزش ساخت ربات تلگرام بدون سرور و برنامه نویسی با Zapier و Paquebot

اگر برای اولین بار است که قصد دارید ربات تلگرام بسازید، مراحل ۱ و ۲ را مرور کنید و سپس از اینجا ادامه دهید.

حالا باید ربات خود را ایجاد کرده باشید.

Telegram-Bot-Create-01-apkfa.ir اولین دستور خود را ایجاد کنید:

اولین دستوری را که من برای این ربات ایجاد می‌کنم این است که تصویری از این DJ را ارسال کند، برای اینکار باید دستور help/ را برای ربات خود بفرستید.Telegram-Bot-Create-02-apkfa.irهمانطور که شاهد هستید می‌توانید با چند روش مختلف ربات خود را به دلخواه تغییر بدید، معمولا افراد، بیشتر به بخش سوال و جواب یک ربات علاقه دارند طوری که با وارد کردن یک سوال جوابی از پیش تعیین شده به کاربر نشان داده شود.

بنابراین با دستور commands/ به این قسمت وارد می‌شویم.

  به وسیله BOTER در paquebot مشترکان بیشتری برای ربات تلگرام خود جذب کنید!

توجه داشته باشید که جمله شما باید در یک خط جای بگیرد و همچنین لازم نیست که جمله شما به حالت متنی باشد، می‌توانید با افزودن / به جمله خود آن را به شکل لینک نشان دهید.

دستوری برای مثال :

/contact”, “⚓️”, “Hello”, “Pictures ?

به عنوان اولین دستور من دستور Music? را با کد دستوری commands add ?Music/ ایجاد می‌کنم، بعد از افزودن این کد سیستم از من پاسخی برای این دستور درخواست می‌کند، من هم متنی جهت معرفی و خوش آمد گویی در مورد خودم اضافه می‌کنم.

بعد از ارسال متن جواب, می‌شود جواب های دیگری را هم برای یک کد دستوری ایجاد کرد اما من نیازی به چند جواب ندارم بنابراین کد دستوری cancel/ را برای خروج وارد می‌کنم.Telegram-Bot-Create-3-apkfa.irدر واقع درصورتی که کمی به زبان انگلیسی مسلط باشید ربات شما تمامی مراحل را بصورت واضح توضیح داده است.

اگر بخواهیم تا اینجا یک جمع بندی کلی داشته باشیم مراحل به این شکل شد:

ایجاد یک ربات و سپس افزودن کد دستوری و پاسخ آن به ربات، همچنین اگر طبق تصاویر پیش بروید کاملا گویای مراحل کار هستند.Telegram-Bot-Create-04-apkfa.irتوجه داشته باشید که همانطور که در بالا توضیح دادم شما میتونید با افزودن / به کلمتون اون کلمه رو لینک کنید، به عنوان مثال اگر در جمله ای عبارت songs/ رو اضافه کنید کاربر با کلیک برروی کلمه songs پیام دیگری را مشاهده خواهد کرد که همانند دستورات دیگر می‌توان برای این کلمه هم پیام مخصوصی ایجاد کرد که به عنوان مثال می‌تواند لیست موسیقی های شما باشد.

دقت داشته باشید دستوری که به کار می برید مهم نیست که با / آغاز شود.

Telegram-Bot-Create-05-apkfa.ir کیبورد دلخواه

خوب تا اینجا همه چی بدرستی کار می‌کند اما یک مورد راضی کننده نیست آن هم نمایش دکمه songs/ است که ظاهر مناسبی ندارد، من میخواهم زمانی مشخص را برای خوش آمد گویی به کاربرانم انتخاب کنم و برای درج پیام خوش آمد گویی نیازی به کلیک کردن بروی دکمه ای نباشد.Telegram-Bot-Create-06-apkfa.irبرای اینکار کافی است دستور commands hide /songs/ را وارد کنم تا دکمه songs/ مخفی شود، با مخفی سازی این دکمه شما همچنان قادر به استفاده از آن با کلیک کردن بروی آن کلمه خواهید بود.

حذف پاسخ

خوب قاعدتا اگر شخصی موسیقی هایش را بطور رایگان در تلگرام توسط رباتش به اشتراک بگذارد، دیگر نمی‌تواند آنها را بفروش برساند، بنابراین ما بطور مثال چند فایل موسیقی را حذف می‌کنیم.

در ابتدا دستور commands list/ برای نمایش تمامی دستورات ایجاد شده توسط خودتان را وارد کنید، سپس یکی از دستورات را انتخاب کنید به عنوان مثال من دستور commands list /songs/ را وارد می‌کنم، سپس سیستم تمامی پاسخ های مربوط به دستور songs را نشان می‌دهد، چون پاسخ های من برای این کد دستوری شامل موسیقی های من بود بنابراین فایل های موسیقی به من نمایش داده می‌شود و من میتوانم آنها را حذف کنم.

زیر هر فایل راهنمای حذف به شما نمایش داده شده است، همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با وارد کردن دستور commands delete 9845/ فایل کامل حذف می‌شود.

(عدد ۹۸۴۵ عدد اختصاص داده شده به فایل شما در پایگاه داده Paquebot’s است)

حالا اگر فرضا بخواهیم تمامی فایل ها را حذف کنیم این کار با دستور commands deleteAll /songs/ امکان پذیر است و با وارد کردن این دستور سوال songs/ به همراه تمامی جواب هایش حذف خواهد شد.Telegram-Bot-Create-08-apkfa.ir ظاهر ربات خود را زیبا کنید

فراموش نکنید که از BotFather@ و دستور setcommands/ و همچنین برای فراخوانی دستورات خود از به شکل songs/ برای کلمه songs استفاده کنید.Telegram-Bot-Create-09-apkfa.irبرای ایجاد یک پیام خوش آمد گویی در ربات خود در ادامه پیام و متن مورد نظردستور setabout/ را وارد کنید.

به طور مثال :

/setabout Hey, you can use my bot.
To recieve songs, send /songs. To know all my social accounts, send /contact. Enjoy it!

حتی می‌توانید زبان محلی برنامه را نیز تغییر دهید به عنوان مثال با وارد کردن دستور locale fa/ زبان برنامه به فارسی تغییر می‌کند، برای اطلاع از زبان های موجود دستور locale/ را به تنهایی وارد کنید.How-to-create-your-own-Telegram-bot-who-answer-its-users-without-coding-apkfa.irهک با ربات تلگرام

یکی از شایعاتی که در مورد ربات ها تلگرام گفته می شود آن است که به اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند و ممکن است برای جاسوسی از شما بکار گرفته شوند، اگر یک نگاه سطحی به خروجی های API داشته باشید متوجه خواهید شد که امکان هک کردن کاربران از طریق ربات تلگرام وجود ندارد.

اولا ربات ها تنها زمانی به شما دسترسی خواهند داشت که با آنها ارتباط برقرار کرده باشید، یعنی پیامی با آنها ارسال کرده باشید. ثانیا از هر کاربر نام، نام خانوادگی، شناسه کاربری و آی دی کاربری برای ربات قابل دسترس خواهد بود، این اطلاعات تنها برای ایجاد ارتباط ربات با شما در دسترس آن می باشد. علاوه بر اینها ربات ها به تصویر شما نیز دسترسی دارند، البته امکان ذخیره آن از روی سرورهای تلگرام را نخواهند داشت و تنها می توانند تصویر را برای شما یا کس دیگری ارسال کنند.

پس تمامی اطلاعاتی که به ربات تلگرام ارسال میشود، به راحتی و با افزودن شماره تماس شما به لیست مخاطبان یک فرد قابل دسترسی است. هیچ گونه دسترسی به اطلاعات گوشی، مکالمات شما با دیگران و یا هر نوع دیتای دیگری برای ربات ها وجود ندارد.

آیا ربات های تلگرام پتانسیل آن را دارند که جایگزین نرم افزارهای ساده موبایل شوند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اخطار: مشاهده شده در مارکت کافه بازار توسعه دهندگانی آموزش های ساخت ربات را از سایت کپی برداری می کنند و به راحتی بدون ذکر هیچ منبعی در اپلیکیشن های تولیدی خود استفاده می کنند و حتی یک سری هم برای فروش قرار دادند! این کار دور از انسانیت هست, هیچ سایت و توسعه دهنده ای حق برداشت مطالب و استفاده در اپلیکیشن خود را ندارد حتی با ذکر منبع… چنانچه موردی مشاهده شود به صورت کاملا قانونی با این افراد برخورد خواهد شد.
روزهایتان زیبا – اندروید ایران

چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
70 نظر تا کنون ثبت شده است

محمدرضا گفته : شنبه , 20 شهریور 1395

با سلام. ربات من حرف نمیزند چیکار کنم؟

الهه گفته : چهارشنبه , 12 خرداد 1395

با عرض سلام و خسته نباشید
من رباتم رو ساختم ولی زمانی که لینکش رو به اعضا میفرستم و استارت میکنن هیچ عملیاتی انجام نمیشه لطفا راهنمایی کنید چکار باید کنم؟
با تشکر

ApkFA گفته : چهارشنبه , 12 خرداد 1395

درود، سلامت باشید.
نام کاربری بات رو ارسال نمائید، تا بررسی کنیم.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

آرشام گفته : جمعه , 13 فروردین 1395

سلام ممنون و سپاس از سایت خوبتون من ربات و ساختم ولی یه مشکلی دارم که وقتی شروع روم میزنم دوتا پیام میاد اون دوتارو چجوری حذف کنم؟؟؟؟؟

میخواهید ربات تلگرام خود را بسازید؟به اینجا مراجعه کنید

شما قبلا عضو بودید use /stop to unsubscribe

این دوتارو چجوری حذف کنم؟؟
وچجوری برای رباتم عکس بزارم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

ApkFA گفته : پنج شنبه , 19 فروردین 1395

درود بر شما.
دوست عزیز پیامی که بهش اشاره کردید در تنظیمات رباتی که ربات شما زیر مجموعه آن هست موجوده و باید help بات ساز رو بخوانید. در رابطه با قرار دادن عکس هم از botfather@ باید اقدام کنید که در سایت آموزشش موجوده.

خدمت شما : آموزش ساخت ربات برای تلگرام Telegram Bot – BotFather


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

انا گفته : دوشنبه , 9 فروردین 1395

سلام
1- آیا این کار درستیه که از روبات های دیگران توی گروهمون استفاده کنیم فقط برای کارای ساده؟
2-برای اضافه کردن یه روبات به گروه باید ادمین اون گروه باشیم؟

ApkFA گفته : دوشنبه , 9 فروردین 1395

درود.
1- یک سری ربات ها برای همین ساخته شده اند که کاربران نیاز خود را برآورده کنند.
2- بلی، اگر سوپرگروپ باشد دسترسی کاربر محدود هست و قطعا باید دسترسی داشته باشید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

انا گفته : سه شنبه , 10 فروردین 1395

سپاس بابت پاسخ فوری

ApkFA گفته : سه شنبه , 10 فروردین 1395

خواهش، پیشنهاد میکنم این تایپیک رو مطالعه کنید: Let's play with Telegram Bot API


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

انا گفته : دوشنبه , 9 فروردین 1395

سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون
1-چطور می تونم روباتی درست کنم که به اعضای جدید خوش آمد بگه

مثل این روبات:

2- چطور می تونم رباتی درست کنم که سلام و احوالپرسی های معمولی رو با کاربرا انجام بده؟

لینک رو دوباره میفرستم
https://telegram.me/w_wlc_bot

ApkFA گفته : دوشنبه , 9 فروردین 1395

درود، سلامت باشید.
با ربات سازهای رایگان فکر نمیکنم بشه انجام داد اگر هم چنین موردی باشه آدرس رباتش رو در اختیار نداریم که معرفی کنیم تا از این قابلیت استفاده کنید. شما اگر به api تلگرام آشنا باشید ربات شخصی رو میتونید با هر ایده ای که دارید پیاده سازی کنید یا بسپارید به یک برنامه نویس.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

انا گفته : دوشنبه , 9 فروردین 1395

یعنی باید هاست هم داشته باشیم؟

ApkFA گفته : دوشنبه , 9 فروردین 1395

برای شخصی سازی ربات بله باید هاست تهیه کنید، البته هاست های رایگان هم موجود هست.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

Navid گفته : جمعه , 30 بهمن 1394

سلام دوست عزیز
من ربات رو درست کردم میخام تو گروه هرکی اد شد خوش امد بگه لطفا راهنماییم کنید !!!

ApkFA گفته : جمعه , 30 بهمن 1394

درود، محبت کنید یک نمونه ربات که چنین عملکردی انجام میده، ID شو ارسال کنید تا راهنمایی کنیم.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

کیانوش گفته : جمعه , 23 بهمن 1394

سلام

من میخوام وقتی به پیامی که کاربرا تو گروه ریپلی میکنن ، بات جوابی نده چطور میشه ؟

مثلا اینستا رو با زپ وصل کردم به paquebot بعد کاربرا که مثلا ریپلی میکنن و خنده میزنن یا ... بات به طور خودکار میگه :

جهت مدیریت عضویت خود در @CoffeExitBot از دستورات /start و /stop استفاده کنید.

میخوام اینو حذف کنم چیکار کنم ، ممنون میشم جواب بدید

علی گفته : شنبه , 5 دی 1394

با سلام
چطور میتونم یه بات بسازم که فقط برای آرشیو کردن ازش استفاده کنم
یعنی فقط بهش چیام بدم تا ذخیره کنه؟
آیا توی لاین هم بات هست؟

Poriya گفته : سه شنبه , 1 دی 1394

سلام خسته نباشید
.یه سوال داشتم .
اینه که من میخوام ارتباطی که با رباتم کسی داره رو بخونم مثلا کسی با رباتم صحبت میکنه میخوام برام ارسال بشه چطوری میتونم اینکارو انجام بدم؟

ApkFA گفته : سه شنبه , 1 دی 1394

درود بر شما, زنده باشید.
این کار با ربات ساز های رایگان امکان پذیر نیست دوست عزیز, ولی اگر خودتون شخصی کدنویسی کنید میتونید این امکان رو هم تعریف کنید که باید بسپارید به برنامه نویس.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

jack گفته : دوشنبه , 16 آذر 1394

سلام
با تشکر از مطالب مفید
یه سوال داشتم رباتم ساختم
وقتی که ی دستور بهش میدم بعد از جواب به صفحه اصلی بر میگرده راهی هست که فقط با دستور بازگشت به صفحه قبل بازگرده؟

ApkFA گفته : سه شنبه , 17 آذر 1394

سلام, زنده باشید. متوجه منظورتون نشدم چه صفحه ای ؟


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

armin گفته : چهارشنبه , 27 آبان 1394

درود بر شما
امکانش هست دستورات ...bot@ لطف کنید بزارید.
سپسگزارم

ApkFA گفته : چهارشنبه , 27 آبان 1394

پاسخ شما در کامنت قبلی ارسال شد.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

armin گفته : چهارشنبه , 27 آبان 1394

درود بر شما
امکانش هست دستورات ...bot@ برام بزارید
سپاسگزارم

ApkFA گفته : چهارشنبه , 27 آبان 1394

سلام, زنده باشید.
این آدرسی که دادید اصلا ربات نیست یک شخص هست و انتهای آی دیش یک bot اضافه کرده همین.
ربات اصلا زمان رو نمیزنه و اینکه در قدم اول همه ربات ها گزینه ای برای شروع دارند ولی این بدون هیچ درخواستی بخش گفتگوش آزاده.
و نکته مهم اینکه همه ربات ها جای تایم bot درج شده.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

mahdiyar گفته : دوشنبه , 11 آبان 1394

slm
ye soali dashtam :
in ke che dastori mitonam be bot ezafe konam ke linkiyo be bazdid konande bede ke betone khodesho to gorop haye mokhatab invite kone
mersi

ApkFA گفته : دوشنبه , 11 آبان 1394

سلام, فارسی تایپ کنید!

این قابلیت کاربردی ندارد وقتی سایتش فیل*تر شده.
برای اضافه کردن ربات خود از این آموزش استفاده کنید : http://apkfa.ir/manage-your-bots-storebot
زمانی که لینک رو از سایت یا ربات دریافت کردید باید برای ربات خود یک کلید تعریف کنید و در لینک رو بهش اضافه کنید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

محمد مهدی گفته : شنبه , 9 آبان 1394

اقا من یه رباتی دیدم کیک میکرد ای دی میداد و غیره میخواستم بدونم چجوریه مثلا سازندش دستور میداد ban mohammad اونوقت اونم دیگه نمیزاشت بیاد توی گروه این فرد اون چه سروری داره

ApkFA گفته : شنبه , 9 آبان 1394

سلام.
سرور که بحثش جداست, این عملکردی که مطرح کردید نیاز به کدنویسی اختصاصی دارد و این ربات ساز های رایگان از این قابلیت در حال حاظر و تا این ساعت پشتیبانی نمی کنند.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

سینا گفته : جمعه , 8 آبان 1394

سلام من یک راه بهتر از همهی اینها پیدا کردم حتی قابلیت هاش از این paquebot هم بیشتره اسمش @... هستش تو سایتتون معرفی کنید تا مردم بتونن استفاده کننن حتی قابلیت هایی که چند تا از دوستامون هم که تو نظرات گفتن هم داره مثل نوشتن اسم طرف موقع خوش آمد گویی و ....

ApkFA گفته : جمعه , 8 آبان 1394

درود.
سرویس های ایرانی بعد مدتی از کاربر سوءاستفاده میکنند و برای در اختیار گزاشتن امکانات هزینه ای دریافت می کنند.
سرویس های خارجی دیگری هم هستند که هنوز معرفی نکردیم چون نیاز نیست تکمیل ترین سرویس در حال حاظر بدون هیچ سوءاستفاده ای همین بات روسی هست.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

دانلود آهنگ جدید گفته : دوشنبه , 4 آبان 1394

عالیییی بود.مرسی از سایت خوبتون

مرجان گفته : یکشنبه , 3 آبان 1394

سلام من جدیدا با اطلاعاتی که شما بهم دادید ربات برای مرکز پزشکی لاینا ساختم ولی اینجا یه سئوال دارم میشه عکس هم گذاشت و چه جوری مثلا اگر کسی اطلاعاتی در مورد مطب داره عکس مطب هم برای اون ارسال شه و دیگه اینکه واقعا دستت درد نکنه من چند تا سایت سر زدم ولی برای آموزش یا ساخت پول میگرفتن ..

ApkFA گفته : یکشنبه , 3 آبان 1394

درود, زنده باشید سوالات شما بارها پاسخ داده شده و تکراری هست لطفا با دقت بیشتر مطالب رو مطالعه کنید چرا که به صورت کامل توضیح داده شده و واقعا وقت گیر هست بخواهیم به سوالات تکراری پاسخ دهیم و مطالب رو به صورت تکرار باز نشر کنیم.
آموزش کامل مرحله اول: آموزش ساخت ربات برای تلگرام Telegram Bot – BotFather

آموزش کامل مرحله دوم: آموزش ساخت ربات تلگرام بدون سرور و برنامه نویسی با Zapier و Paquebot
----
بله هم عکس می توانید برای ربات خود به عنوان یک کلید پاسخ گویی تعریف کنید هم یک عکس به عنوان لوگو یا همان آواتور برای ربات مطالب آموزش بخش ربات ها رو مطالعه کنید به راحتی قایل اجرا هستند.

مطالب آموزشی بخش تلگرام : http://apkfa.ir/category/lerning/telegram


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

مرجان گفته : دوشنبه , 4 آبان 1394

بله تا نظر رو پست کردم جوابمو گرفتم

ApkFA گفته : دوشنبه , 4 آبان 1394

سلام.
بله سعی کردیم سوالی باقی نمونه و مطالب رو با دقت و کامل قرار دادیم منتها دقت در مطالعه مطالب به خود شما بستگی دارد.
پاینده باشید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

Amir.S2 گفته : پنج شنبه , 30 مهر 1394

سلام خسته نباشید

ببخشید من میخواستم بدونم چجوری میشه commamd های stop و start رو حذف کرد
ممنون میشم اگه جواب بدین

ApkFA گفته : پنج شنبه , 30 مهر 1394

سلام. این دو دستور به صورت پیش فرض تعیین شده و ربات روسی گزینه ای برای حذف این کلید ها قرار نداده.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

رضا گفته : سه شنبه , 3 آذر 1394

سلام استاد

مطمئنی که نمیشه stop and start رو پاک کرد؟

من این کار رو به راحتی انجام دادم بدون اینکه دکمه های دیگه پاک بشن.

به نظرم شما دقت کافی به فرامین که از طریق هلپ گفته میشه رو ندارید.

پس محبت کنید بدون اطلاع داشتن کافی از موضوعی؛ اونو رو رد نکنید.

متشکرم

ApkFA گفته : سه شنبه , 3 آذر 1394

درود.
دوست گرامی شما تاریخ ارسال پست رو مشاهده کنید و در نظر داشته باشید اینگونه ربات سازها شخصی هستند و مدام در حال بروزرسانی و ما فرصت اینکه بخواهیم مدام بررسی کنیم رو نداریم و خود توسعه دهنده هم از طریق ربات آبدیت ها رو اعلام نمیکنه در نهایت ما اصل موضوع رو آموزش دادیم و بقیه آبدیت و مواردی که در آینده برای اینگونه آموزش ها هست رو خود استفاده کننده (شما و کاربر) باید پیگیر بشه و اگر مرامی داشت بیاد در سایت اطلاع بده تا بقیه دوستان نیز در جریان باشند.
به هر حال از اطلاع رسانی شما بسیار سپاسگزاریم.

به درود.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

رضا گفته : چهارشنبه , 18 آذر 1394

خواهش می کنم
منم از اینکه با این سعه صدر جواب دوستان رو می گید از شما تشکر می کنم.

خدا قوت

در پناه الله

سینا گفته : چهارشنبه , 29 مهر 1394

کسی پاسخگو نیست؟

ApkFA گفته : چهارشنبه , 29 مهر 1394

درود.
پاسخ شما داده شده دوست عزیز دقت بیشتری کنید!


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

سینا گفته : سه شنبه , 28 مهر 1394

سلام و خسته نباشید
شما اطمینان دارید که این ربات فقط همین قابلیت را دارم زیرا اگر در ربات سبیل نگاه بندازین با همین ربات ساخته شده و قابلیتی که میگم تو سوال اولم رو داره. ممنون میشم اگه یک نگاه بندازین.

سینا گفته : سه شنبه , 28 مهر 1394

سلام ببخشید چطوری میشه وقتی یک دکمه بهش می دی گزینه های صفحه اصلی رو ببره داخل دکمه چند تا دکمه دیگه بزاری ؟ ممنون میشم جواب بدین

از آموزش مفیدتون هم ممنون لطفا آموزش گذاشتن فید روی ربات هم بزارین ممنون

ApkFA گفته : سه شنبه , 28 مهر 1394

سلام, زنده باشید.
در همین مطلب کامل تمامی کارایی که این ربات ساز, دارد توضیح داده شده کمی با دقت مطالعه کنید در مورد سوال دومتون هم قبلا آموزشی قرار گرفته : http://apkfa.ir/bot-on-telegram-without-coding-using-zapier-and-paquebot
فقط باید وقت بزارید و با دقت مطالعه کنید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

حسن میرزانژاد گفته : شنبه , 25 مهر 1394

با سلام و خسته نباشید،
چطور میشه منوهارو حذف کرد، من دستور comments all delete رو میفرستم، فقط پاسخ منو حذف شد خود منو مونده

ApkFA گفته : شنبه , 25 مهر 1394

درود, زنده باشید.
از ربات botfather باید حذف کنید چون از اون ربات شما این بخش رو فعال کردید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

احسان گفته : جمعه , 3 مهر 1394

سلام
من با استفاده از دستور /commands keyboard منو ساختم اما سه تا سوال داشتنم.
۱- چطور می تونم اندازه منو ها رو عوض کنم؟
۲- ترتیب دکمه های صفحه اصلی رو هم نمی تونم عوض کنم. اینکارو چطور باید انجام بدم؟
۳- چطور می تونم کنار نوشته های منوو emoji بذارم؟
پیشاپیش ممنون

یاشار گفته : پنج شنبه , 2 مهر 1394

سلام. من میخوام کاری کنم که وقتی دسنوری تایپ میشه، به صورت رندم مطلبی در مورد اون رو نمایش بده. امکانش هست؟
آیا میتونه این مطلب رو از سایت من برداره یا باید به صورت دستی اضافه کنم؟

ApkFA گفته : پنج شنبه , 2 مهر 1394

درود.
بخش آموزش های تلگرام رو مطالعه کنید آموزش های کاملی در این باره قرار گرفته است.
برای مطالب سایت نیز میتوانید از آدرس فید (Rss) استفاده کنید آموزش این نیز در بخش مربوطه موجود هست.
پاینده باشید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

سینا گفته : جمعه , 27 شهریور 1394

سلام واقعا عالی بود خسته نباشید فقط یه سوال چجوری میتونم تو جواب اسم شخص رو بنویسه مثلا اگه طرف مقابل اسمش sina باشه بنویسه سلام sina

ApkFA گفته : جمعه , 27 شهریور 1394

سلام و با احترام.
این مورد رو در بعضی سرویس های ربات ساز قرار داند (ربات و سرویس هایی که امکان ساخت ربات رو بدون استفاده از منابع شخصی و سرور و ... در اختیار میگذارند)
حال اگر بخواهید شخصی بهره ببرید باید کدنویسی کنید و سرور و ... تهیه کنید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

مازیار گفته : چهارشنبه , 25 شهریور 1394

سلام. وقتی که یه کامنت را اضافه میکنم و بهش دو تا جواب میدم. هر بار که دستور را اجرا میکنم فقط یه جواب را به صورت رندم میاره. میشه کاری کرد که هر دو جواب را بیاره؟

x گفته : چهارشنبه , 18 شهریور 1394

کپی میکنم میفروشم تا چشمت در بیاد

ApkFA گفته : چهارشنبه , 18 شهریور 1394

چشم ما در نمیاد چشم شما در میاد که با مال حروم بزرگ شدی و به این مدل پول درآوردن عادت کردی.
یا حق


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

Mohammad.S گفته : جمعه , 20 شهریور 1394

خاک تو سر حروم خورت. 😐

متین گفته : جمعه , 20 شهریور 1394

مگه تو مرض داری کپی می کنی، منم اول فکر کردم اشکال نداره بعد که دیدم این نوشته شده منصرف شدم. انشاء الله از هرچی می فروشی اینقدررررررررررر کپی کنن تا چشم خودت در بیاد.

سهیل گفته : سه شنبه , 17 شهریور 1394

سلام مرسی بابت این همه راهنمائی
داداش من ربات رو مثل تو ساختم فقط تو پی وی پیام بدم جواب میده ولی تو گروه هر چی میدم چیزی نمیگه چیکار باید بکنم؟

ApkFA گفته : سه شنبه , 17 شهریور 1394

سلام.

باید در گروه ربات رو فعال کنید با دستور start/


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

سهیل گفته : سه شنبه , 17 شهریور 1394

اینو میزنم ولی چیزی نمیاد
اون شکل که مثلا جک میخوای عکس میخوای تو پی وی داره تو گروه نمیاد که انتخاب کنن

ApkFA گفته : سه شنبه , 17 شهریور 1394

ببنید شما باید با ارسال دستور start/ در گروه مد نظر ربات رو فعال کنید حال اگر عمل نمیکنه به این دلیل هست که جز ربات شما ربات دیگری نیز در گروه فعال هست یا حضور دارد, بدین منظور باید از دستور start@idBot/ استفاده کنید در قسمت idbot باید نام کاربری ربات خود (آی دی ربات) رو تایپ کنید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

مهدی گفته : یکشنبه , 15 شهریور 1394

سلام ببخشید یه سوال من میخواستم یه ربات درست کنم که توسط اون بشه ربات های دیگری ساخت مثلا وقتی تتوکن رو به ربات میدیم ربات جدید ساخته بشه

ApkFA گفته : یکشنبه , 15 شهریور 1394

سلام.این مورد به صورت رایگان انجام پذیر نیست یعنی ربات های وابسطه این امکان رو نمیدن, شما باید از کدنویسی اختصاصی به همراه سرور شخصی استفاده نمائید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

amir گفته : سه شنبه , 3 شهریور 1394

سلام من با botfather یک دستور اضافه کردم که هیچ کاری نمی کنه و اسمش هم عوض نمی شه . می خواستم ببینم چطور می تونم حذفش کنم یا حداقل چطور از command1/ اسمش رو تغییر بدم ؟؟

ApkFA گفته : سه شنبه , 3 شهریور 1394

درود. در سایت کل اطلاعات و آموزش ها قرار گرفته وقت بزارید مرور کنید پاسخ تمام سوالات در پست ها و بخش نظرات بارها تکرار شده.
http://apkfa.ir/category/lerning/telegram


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

erfan گفته : دوشنبه , 2 شهریور 1394

khob kojash dor az ansanyate shoma dar site amozesh midid
va kar barname nevis inke ina ro gerd avari kone ba dar apk garar bede
on pooli ham ke migiram vase zahmat sakht apk ast

ApkFA گفته : دوشنبه , 2 شهریور 1394

شما زحمت میکشی برای خودت برای سایت چه سودآوری دارد؟
زحمت شما اینکه مطلبی که براش ساعت ها وقت گزاشته شده رو به راحتی در برنامه خود استفاده میکنی ولی زحمت ما وقت و هزینه هست که رایگان قرار دادیم برای سایت خود نه برای سودآوری شما و اشخاص دیگر!
کسی نیاز داشته باشد به سایت مراجعه میکند دلیلی نمیبینیم در برنامه شخصی استفاده شود!
شما نیز زحمت بکشید از ملیون ها پولی که در میارید اندکی وقت بزارید و از منابع اصلی متون رو تهیه و ترجمه کنید نه از سایت های ایرانی به راحتی آب خوردن کپی برداری کنید.
به هر حال اخطار دادیم و مورد رضایت بنده نیست و به صورت جدی برخورد خواهد شد و به مارکت و ساماندهی گزارشی مبنی بر تخلف شخص ارسال خواهیم کرد.یا حق


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

نیما کندری گفته : دوشنبه , 2 شهریور 1394

سلام من در رباتی که ساخته ام شروع به کار با paquebot کردم اما الان نمی خوام در رباتم اثری از این باشه و می خوام ازش بیرون بیان اما دستور لغو نداره و هر کاری می کنم بازم هست و ختی به اعضای من هم پیام میده که اگر می خواهید ربات شخصی خود را بسازید رو این لینک کلیک کنید! چطوری این ربات رو از ربات خودم حذف کنم؟

ApkFA گفته : دوشنبه , 2 شهریور 1394

سلام نیما جان.
اگر در نظر دارید ربات خود را از زیر مجموعه ربات روسی paquebot خارج نمائید کافیست توکن ربات خود را تغییر دهید.
برای این کار : در برنامه تلگرام پروفایل BotFather@ را بازکنید و شروع به مکالمه با آن کنید با ارسال دستور revoke/ توکن قبلی را منقضی کنید.


Always the huge blaze is from small spunki ! apkfa.ir

گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "اندروید ایران – دانلود برنامه و بازی اندروید" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.