ساخت ربات تلگرام برای پاسخ به کاربران بدون نیاز به کدنویسی

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
لطفا امتیاز دهید !

ساخت ربات تلگرام بدون نیاز به کدنویسی

Telegram-Bot-Create-androidiran.comدر میان انبوه اپلیکیشن های پیام رسانی که این روزها در موبایل ها می بینیم، شکی نیست که تلگرام یکی از محبوب ترین آنهاست. این اپلیکیشن که توسط دو برادر برنامه نویس روس طراحی شده، در سال ۲۰۱۳ به صورت مالتی پلتفرم در اختیار کاربران موبایل قرار گرفت و به خاطر امکاناتی منحصر به فرد، در مدت زمانی کوتاه توانست به یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در دنیا تبدیل شود.

ربات تلگرام نوعی حساب کاربری ویژه است که برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام طراحی شده است. کاربران می توانند با ارسال دستورات گوناگون با ربات های تلگرام در ارتباط باشند، این ارتباط می تواند در یک مکالمه شخصی و یا در یک گروه ایجاد شود. شما میتوانید ربات خود را با استفاده از API تلگرام و از طریق درخواست های HTTPS مدیریت کنید.

تفاوت های ربات تلگرام با افراد

 1. ربات ها آخرین زمان آنلاین بودن ندارند و همیشه عبارت bot برای آنها نمایش داده می شود.
 2. ربات ها فضای محدودی برای ذخیره اطلاعات دارند و پیام های قدیمی تر پس از پردازش توسط شما حذف می شوند.
 3. ربات تلگرام نمی تواند شروع کننده مکالمه با کاربران باشد، تنها زمانی که کاربر ربات را به گروه اضافه کند یا به آن پیام بفرستد امکان ارسال پیام از طرف ربات وجود خواهد داشت.
 4. در انتهای نام کاربری ربات همیشه کلمه bot حضور دارد.
 5. با اضافه شدن ربات به گروه، همه پیام ها توسط ربات دریافت و تحلیل نمی شود مگر آنکه تنظیمات آن را تغییر داده باشید.
 6. ربات های تلگرام هرگز غیرفعال، آفلاین یا خسته نمی شوند.

کاربردهای ربات تلگرام

در واقع میتوان گفت که ربات تلگرام می تواند هر کاربردی داشته باشد, نحوه استفاده از آنها به خلاقیت شما و الگوریتم هایی که برای آن تعریف می کنید بستگی دارد. برخی از کاربردهای آنها به شرح زیر است:

ارتباط با وب سرویس ها: یک ربات تلگرام می تواند فعالیت های شما را کوتاه و بهینه کند، بعنوان مثال شما می توانید هر زمان دیدگاه یا فرم تماس جدیدی در سایت ارسال شد، مستقیما در تلگرام آن را دریافت کنید. و یا آخرین ایمیل های خود را به حساب تلگرام خود منتقل کنید.

ساخت بازی های فکری ساده: نحوه ارتباط شما با ربات تلگرام از طریق API این قابلیت را ایجاد می کند که به سرعت پاسخ های کاربران را تحلیل کرده و نتایج متناسب با آن را برایشان ارسال کنید. این قابلیت به شما امکان می دهد بازی های گوناگونی را طراحی و پیاده سازی نمایید.

ابزارهای کاربردی: ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد، شما هستید که کارایی آن را طرح ریزی می کنید. دریافت نرخ ارز، اطلاعات هواشناسی، اخبار روز و تفریح و سرگرمی هرکدام نمونه های موفقی از کاربرد ربات تلگرام هستند.

ایده برای ایجاد ربات

دو نوع ربات وجود دارد، ربات هایی که برای شما بروزرسانی ها را بدون نیاز به واکنشی از طرف شما ارسال می‌کنند و ربات هایی که به پیام های ارسال شده برای شما پاسخ می‌ دهند، البته شما ‌می‌توانید رباتی هم ایجاد کنید که خود مجدد قادر به ساخت ربات باشد.

در این مقاله آموزشی با استفاده از سایت Paquebot.io برای مسنجر محبوب Telegram بدون نیاز به هیچگونه دانش کد نویسی و یا بدون احتیاج به سرور ربات می‌سازیم.

ساخت رباتی که برخی بروزرسانی ها را ارسال می‌ کند

منظور ما از رباتی که بروز رسانی ارسال می‌کند این است که رباتی بسازید تا برای کاربرانتان اخبار، پادکست، جدیدترین های ورزشی، درس های آموزشی و یا پیش بینی آب و هوا و… را ارسال می‌کند.

ساخت ربات پاسخگو

منظور از این نوع ربات این است که رباتی بسازید تا در جواب برخی سوالات مخاطبان شما پاسخی را بصورت خودکار ارسال کند، مانند تایید واژه، آهنگی تصادفی از گروه موسیقی شما، تصویری تصادفی از یک هنرمند مشهور و یا اطلاعاتی در مورد یک کشور و…

هر دو نوع از این ربات ها را ‌می‌توان بدون نیاز به دانش کد نویسی و به سادگی ایجاد کرد، البته ایده های دیگری را هم می‌توان به اینکار اضافه کرد و ربات های پیشرفته تری را ایجاد کرد که ممکن است برای پیشرفته سازی ربات نیاز به دانش کد نویسی باشد.

در این آموزش ما اقدام به ساخت رباتی می‌کنیم که نوعی گروه موسیقی را ترویج می‌دهد، نام این ربات را “BreakBot” میگذارم.

نیازمندی ها و نصب

اولین قدم برای ایجاد ربات افزودن آن در سایت Paquebot است.

اگر قبلا ربات ایجاد کرده اید و با روند ابتدایی کار آشنا هستید، به یاد داشته باشید که:

 1. صفحه BotFather on Telegram را بازکرده و برای مکاتبه با ربات ساز تلگرام دکمه Start را بزنید حالا در قسمت ارسال پیام دستور newbot/ وارد کرده و طبق مراحل جلو بروید و عبارت Token را در جایی ذخیره کنید زیرا که در ادامه به آن نیاز خواهیم داشت.
 2. حالا صفحه Paquebot on Telegram را بازکرده و با استفاده از Token دریافتی از ربات ساز سایت تلگرام عبارت addbot/ را وارد کنید.

آموزش کامل مرحله اول: آموزش ساخت ربات برای تلگرام Telegram Bot – BotFather

آموزش کامل مرحله دوم: آموزش ساخت ربات تلگرام بدون سرور و برنامه نویسی با Zapier و Paquebot

اگر برای اولین بار است که قصد دارید ربات تلگرام بسازید، مراحل ۱ و ۲ را مرور کنید و سپس از اینجا ادامه دهید.

حالا باید ربات خود را ایجاد کرده باشید.

Telegram-Bot-Create-01-androidiran.com

اولین دستور خود را ایجاد کنید:

اولین دستوری را که من برای این ربات ایجاد می‌کنم این است که تصویری از این DJ را ارسال کند، برای اینکار باید دستور help/ را برای ربات خود بفرستید.

Telegram-Bot-Create-02-androidiran.com

همانطور که شاهد هستید می‌توانید با چند روش مختلف ربات خود را به دلخواه تغییر بدید، معمولا افراد، بیشتر به بخش سوال و جواب یک ربات علاقه دارند طوری که با وارد کردن یک سوال جوابی از پیش تعیین شده به کاربر نشان داده شود.

بنابراین با دستور commands/ به این قسمت وارد می‌شویم.

جمله شما باید در یک خط جای بگیرد و همچنین لازم نیست که جمله شما به حالت متنی باشد، می‌توانید با افزودن / به جمله خود آن را به شکل لینک نشان دهید.

دستوری برای مثال :

/contact”, “⚓️”, “Hello”, “Pictures ?

به عنوان اولین دستور من دستور Music را با کد دستوری commands add Music/ ایجاد می‌ کنم، بعد از افزودن این کد سیستم از من پاسخی برای این دستور درخواست می‌کند، من هم متنی جهت معرفی و خوش آمد گویی در مورد خودم اضافه می‌کنم.

بعد از ارسال متن جواب, می‌شود جواب های دیگری را هم برای یک کد دستوری ایجاد کرد اما من نیازی به چند جواب ندارم بنابراین کد دستوری cancel/ را برای خروج وارد می‌کنم.

Telegram-Bot-Create-3-androidiran.com

در واقع درصورتی که کمی به زبان انگلیسی مسلط باشید ربات شما تمامی مراحل را بصورت واضح توضیح داده است.

اگر بخواهیم تا اینجا یک جمع بندی کلی داشته باشیم مراحل به این شکل شد:

ایجاد یک ربات و سپس افزودن کد دستوری و پاسخ آن به ربات، همچنین اگر طبق تصاویر پیش بروید کاملا گویای مراحل کار هستند.

Telegram-Bot-Create-04-androidiran.com

توجه داشته باشید که همانطور که در بالا توضیح دادم شما میتونید با افزودن / به کلمتون اون کلمه رو لینک کنید، به عنوان مثال اگر در جمله ای عبارت songs/ رو اضافه کنید کاربر با کلیک برروی کلمه songs پیام دیگری را مشاهده خواهد کرد که همانند دستورات دیگر می‌توان برای این کلمه هم پیام مخصوصی ایجاد کرد که به عنوان مثال می‌تواند لیست موسیقی های شما باشد.

دقت داشته باشید دستوری که به کار می برید مهم نیست که با / آغاز شود.

Telegram-Bot-Create-05-androidiran.com

کیبورد دلخواه

خوب تا اینجا همه چی بدرستی کار می‌کند اما یک مورد راضی کننده نیست آن هم نمایش دکمه songs/ است که ظاهر مناسبی ندارد، من میخواهم زمانی مشخص را برای خوش آمد گویی به کاربرانم انتخاب کنم و برای درج پیام خوش آمد گویی نیازی به کلیک کردن بروی دکمه ای نباشد.

Telegram-Bot-Create-06-androidiran.com

برای اینکار کافی است دستور commands hide /songs/ را وارد کنم تا دکمه songs/ مخفی شود، با مخفی سازی این دکمه شما همچنان قادر به استفاده از آن با کلیک کردن بروی آن کلمه خواهید بود.

حذف پاسخ

خوب قاعدتا اگر شخصی موسیقی هایش را بطور رایگان در تلگرام توسط رباتش به اشتراک بگذارد، دیگر نمی‌تواند آنها را بفروش برساند، بنابراین ما بطور مثال چند فایل موسیقی را حذف می‌کنیم.

در ابتدا دستور commands list/ برای نمایش تمامی دستورات ایجاد شده توسط خودتان را وارد کنید، سپس یکی از دستورات را انتخاب کنید به عنوان مثال من دستور commands list /songs/ را وارد می‌کنم، سپس سیستم تمامی پاسخ های مربوط به دستور songs را نشان می‌دهد، چون پاسخ های من برای این کد دستوری شامل موسیقی های من بود بنابراین فایل های موسیقی به من نمایش داده می‌شود و من میتوانم آنها را حذف کنم.

زیر هر فایل راهنمای حذف به شما نمایش داده شده است، همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با وارد کردن دستور commands delete 9845/ فایل کامل حذف می‌شود.

(عدد 9845 عدد اختصاص داده شده به فایل شما در پایگاه داده Paquebot’s است)

حالا اگر فرضا بخواهیم تمامی فایل ها را حذف کنیم این کار با دستور commands deleteAll /songs/ امکان پذیر است و با وارد کردن این دستور سوال songs/ به همراه تمامی جواب هایش حذف خواهد شد.

Telegram-Bot-Create-08-androidiran.com

ظاهر ربات خود را زیبا کنید

فراموش نکنید که از BotFather@ و دستور setcommands/ و همچنین برای فراخوانی دستورات خود از به شکل songs/ برای کلمه songs استفاده کنید.

Telegram-Bot-Create-09-androidiran.com

برای ایجاد یک پیام خوش آمد گویی در ربات خود در ادامه پیام و متن مورد نظردستور setabout/ را وارد کنید.

به طور مثال :

/setabout Hey, you can use my bot.
To recieve songs, send /songs. To know all my social accounts, send /contact. Enjoy it!

حتی می‌توانید زبان محلی برنامه را نیز تغییر دهید به عنوان مثال با وارد کردن دستور locale fa/ زبان برنامه به فارسی تغییر می‌کند، برای اطلاع از زبان های موجود دستور locale/ را به تنهایی وارد کنید.

How-to-create-your-own-Telegram-bot-who-answer-its-users-without-coding-androidiran.com

هک با ربات تلگرام

یکی از شایعاتی که در مورد ربات ها تلگرام گفته می شود آن است که به اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند و ممکن است برای جاسوسی از شما بکار گرفته شوند، اگر یک نگاه سطحی به خروجی های API داشته باشید متوجه خواهید شد که امکان هک کردن کاربران از طریق ربات تلگرام وجود ندارد.

اولا ربات ها تنها زمانی به شما دسترسی خواهند داشت که با آنها ارتباط برقرار کرده باشید، یعنی پیامی با آنها ارسال کرده باشید. ثانیا از هر کاربر نام، نام خانوادگی، شناسه کاربری و آی دی کاربری برای ربات قابل دسترس خواهد بود، این اطلاعات تنها برای ایجاد ارتباط ربات با شما در دسترس آن می باشد. علاوه بر اینها ربات ها به تصویر شما نیز دسترسی دارند، البته امکان ذخیره آن از روی سرورهای تلگرام را نخواهند داشت و تنها می توانند تصویر را برای شما یا کس دیگری ارسال کنند.

پس تمامی اطلاعاتی که به ربات تلگرام ارسال میشود، به راحتی و با افزودن شماره تماس شما به لیست مخاطبان یک فرد قابل دسترسی است. هیچ گونه دسترسی به اطلاعات گوشی، مکالمات شما با دیگران و یا هر نوع دیتای دیگری برای ربات ها وجود ندارد.

آیا ربات های تلگرام پتانسیل آن را دارند که جایگزین نرم افزارهای ساده موبایل شوند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسـال نـظـر

:bye: 
:good: 
:negative:  
:scratch: 
:wacko:  
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose:  
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail:  
:-(   
:unsure:  
;-)  
 

 1. Avatar علی سیدی گفت:

  سلام من
  هرکاری میکنم نمیتونم وارد ربات ساز بشم مینویسه کد تایید شما اشتباه است در صورتی که من درست وارد میکنم
  این مشکل دو روز برام پیش اومد باید چکنم اگر کسی میدونه کمکم کنه

  • بهنام بهنام گفت:

   درود دوست عزیز.
   با کدام بات مشکل دارید ؟ نام ببرید تا بررسی شود.

 2. Avatar سید سجاد داداشی گفت:

  سلام
  صبح گران قدرتون بخیر
  اگه سراغ دارید به من رباتی معرفی کنید که مخاطب از ربات سوال کنه و ربات از مخاطب و ادمین هم بتونه این سوالات راببینه

  • بهنام بهنام گفت:

   سلام آقای داداشی.
   چنین رباتی در دسترس نیست اما شما می توانید از ربات هایی که مدیریت و میزبانی سایر بات ها را به عهده دارند استفاده کنید که این ویژگی را دارا باشند.

 3. Avatar محمدرضا گفت:

  با سلام. ربات من حرف نمیزند چیکار کنم؟

 4. Avatar الهه گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من رباتم رو ساختم ولی زمانی که لینکش رو به اعضا میفرستم و استارت میکنن هیچ عملیاتی انجام نمیشه لطفا راهنمایی کنید چکار باید کنم؟
  با تشکر

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   درود، سلامت باشید.
   نام کاربری بات رو ارسال نمائید، تا بررسی کنیم.

 5. Avatar آرشام گفت:

  سلام ممنون و سپاس از سایت خوبتون من ربات و ساختم ولی یه مشکلی دارم که وقتی شروع روم میزنم دوتا پیام میاد اون دوتارو چجوری حذف کنم؟؟؟؟؟

  میخواهید ربات تلگرام خود را بسازید؟به اینجا مراجعه کنید

  شما قبلا عضو بودید use /stop to unsubscribe

  این دوتارو چجوری حذف کنم؟؟
  وچجوری برای رباتم عکس بزارم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 6. Avatar انا گفت:

  سلام
  1- آیا این کار درستیه که از روبات های دیگران توی گروهمون استفاده کنیم فقط برای کارای ساده؟
  2-برای اضافه کردن یه روبات به گروه باید ادمین اون گروه باشیم؟

 7. Avatar انا گفت:

  سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون
  1-چطور می تونم روباتی درست کنم که به اعضای جدید خوش آمد بگه

  مثل این روبات:

  2- چطور می تونم رباتی درست کنم که سلام و احوالپرسی های معمولی رو با کاربرا انجام بده؟

  لینک رو دوباره میفرستم
  https://telegram.me/w_wlc_bot

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   درود، سلامت باشید.
   با ربات سازهای رایگان فکر نمیکنم بشه انجام داد اگر هم چنین موردی باشه آدرس رباتش رو در اختیار نداریم که معرفی کنیم تا از این قابلیت استفاده کنید. شما اگر به api تلگرام آشنا باشید ربات شخصی رو میتونید با هر ایده ای که دارید پیاده سازی کنید یا بسپارید به یک برنامه نویس.

  • Avatar انا گفت:

   یعنی باید هاست هم داشته باشیم؟

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   برای شخصی سازی ربات بله باید هاست تهیه کنید، البته هاست های رایگان هم موجود هست.

 8. Avatar Navid گفت:

  سلام دوست عزیز
  من ربات رو درست کردم میخام تو گروه هرکی اد شد خوش امد بگه لطفا راهنماییم کنید !!!

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   درود، محبت کنید یک نمونه ربات که چنین عملکردی انجام میده، ID شو ارسال کنید تا راهنمایی کنیم.

 9. Avatar کیانوش گفت:

  سلام

  من میخوام وقتی به پیامی که کاربرا تو گروه ریپلی میکنن ، بات جوابی نده چطور میشه ؟

  مثلا اینستا رو با زپ وصل کردم به paquebot بعد کاربرا که مثلا ریپلی میکنن و خنده میزنن یا … بات به طور خودکار میگه :

  جهت مدیریت عضویت خود در @CoffeExitBot از دستورات /start و /stop استفاده کنید.

  میخوام اینو حذف کنم چیکار کنم ، ممنون میشم جواب بدید

 10. Avatar علی گفت:

  با سلام
  چطور میتونم یه بات بسازم که فقط برای آرشیو کردن ازش استفاده کنم
  یعنی فقط بهش چیام بدم تا ذخیره کنه؟
  آیا توی لاین هم بات هست؟

 11. Avatar Poriya گفت:

  سلام خسته نباشید
  .یه سوال داشتم .
  اینه که من میخوام ارتباطی که با رباتم کسی داره رو بخونم مثلا کسی با رباتم صحبت میکنه میخوام برام ارسال بشه چطوری میتونم اینکارو انجام بدم؟

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   درود بر شما, زنده باشید.
   این کار با ربات ساز های رایگان امکان پذیر نیست دوست عزیز, ولی اگر خودتون شخصی کدنویسی کنید میتونید این امکان رو هم تعریف کنید که باید بسپارید به برنامه نویس.

 12. Avatar jack گفت:

  سلام
  با تشکر از مطالب مفید
  یه سوال داشتم رباتم ساختم
  وقتی که ی دستور بهش میدم بعد از جواب به صفحه اصلی بر میگرده راهی هست که فقط با دستور بازگشت به صفحه قبل بازگرده؟

 13. Avatar armin گفت:

  درود بر شما
  امکانش هست دستورات …bot@ لطف کنید بزارید.
  سپسگزارم

 14. Avatar armin گفت:

  درود بر شما
  امکانش هست دستورات …bot@ برام بزارید
  سپاسگزارم

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   سلام, زنده باشید.
   این آدرسی که دادید اصلا ربات نیست یک شخص هست و انتهای آی دیش یک bot اضافه کرده همین.
   ربات اصلا زمان رو نمیزنه و اینکه در قدم اول همه ربات ها گزینه ای برای شروع دارند ولی این بدون هیچ درخواستی بخش گفتگوش آزاده.
   و نکته مهم اینکه همه ربات ها جای تایم bot درج شده.

 15. Avatar mahdiyar گفت:

  slm
  ye soali dashtam :
  in ke che dastori mitonam be bot ezafe konam ke linkiyo be bazdid konande bede ke betone khodesho to gorop haye mokhatab invite kone
  mersi

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   سلام, فارسی تایپ کنید!

   این قابلیت کاربردی ندارد وقتی سایتش فیل*تر شده.
   برای اضافه کردن ربات خود از این آموزش استفاده کنید : http://apkfa.ir/manage-your-bots-storebot
   زمانی که لینک رو از سایت یا ربات دریافت کردید باید برای ربات خود یک کلید تعریف کنید و در لینک رو بهش اضافه کنید.

 16. Avatar محمد مهدی گفت:

  اقا من یه رباتی دیدم کیک میکرد ای دی میداد و غیره میخواستم بدونم چجوریه مثلا سازندش دستور میداد ban mohammad اونوقت اونم دیگه نمیزاشت بیاد توی گروه این فرد اون چه سروری داره

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   سلام.
   سرور که بحثش جداست, این عملکردی که مطرح کردید نیاز به کدنویسی اختصاصی دارد و این ربات ساز های رایگان از این قابلیت در حال حاظر و تا این ساعت پشتیبانی نمی کنند.

 17. Avatar سینا گفت:

  سلام من یک راه بهتر از همهی اینها پیدا کردم حتی قابلیت هاش از این paquebot هم بیشتره اسمش @… هستش تو سایتتون معرفی کنید تا مردم بتونن استفاده کننن حتی قابلیت هایی که چند تا از دوستامون هم که تو نظرات گفتن هم داره مثل نوشتن اسم طرف موقع خوش آمد گویی و ….

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   درود.
   سرویس های ایرانی بعد مدتی از کاربر سوءاستفاده میکنند و برای در اختیار گزاشتن امکانات هزینه ای دریافت می کنند.
   سرویس های خارجی دیگری هم هستند که هنوز معرفی نکردیم چون نیاز نیست تکمیل ترین سرویس در حال حاظر بدون هیچ سوءاستفاده ای همین بات روسی هست.

 18. Avatar دانلود آهنگ جدید گفت:

  عالیییی بود.مرسی از سایت خوبتون

 19. Avatar مرجان گفت:

  سلام من جدیدا با اطلاعاتی که شما بهم دادید ربات برای مرکز پزشکی لاینا ساختم ولی اینجا یه سئوال دارم میشه عکس هم گذاشت و چه جوری مثلا اگر کسی اطلاعاتی در مورد مطب داره عکس مطب هم برای اون ارسال شه و دیگه اینکه واقعا دستت درد نکنه من چند تا سایت سر زدم ولی برای آموزش یا ساخت پول میگرفتن ..

 20. Avatar Amir.S2 گفت:

  سلام خسته نباشید

  ببخشید من میخواستم بدونم چجوری میشه commamd های stop و start رو حذف کرد
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   سلام. این دو دستور به صورت پیش فرض تعیین شده و ربات روسی گزینه ای برای حذف این کلید ها قرار نداده.

  • Avatar رضا گفت:

   سلام استاد

   مطمئنی که نمیشه stop and start رو پاک کرد؟

   من این کار رو به راحتی انجام دادم بدون اینکه دکمه های دیگه پاک بشن.

   به نظرم شما دقت کافی به فرامین که از طریق هلپ گفته میشه رو ندارید.

   پس محبت کنید بدون اطلاع داشتن کافی از موضوعی؛ اونو رو رد نکنید.

   متشکرم

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   درود.
   دوست گرامی شما تاریخ ارسال پست رو مشاهده کنید و در نظر داشته باشید اینگونه ربات سازها شخصی هستند و مدام در حال بروزرسانی و ما فرصت اینکه بخواهیم مدام بررسی کنیم رو نداریم و خود توسعه دهنده هم از طریق ربات آبدیت ها رو اعلام نمیکنه در نهایت ما اصل موضوع رو آموزش دادیم و بقیه آبدیت و مواردی که در آینده برای اینگونه آموزش ها هست رو خود استفاده کننده (شما و کاربر) باید پیگیر بشه و اگر مرامی داشت بیاد در سایت اطلاع بده تا بقیه دوستان نیز در جریان باشند.
   به هر حال از اطلاع رسانی شما بسیار سپاسگزاریم.

   به درود.

  • Avatar رضا گفت:

   خواهش می کنم
   منم از اینکه با این سعه صدر جواب دوستان رو می گید از شما تشکر می کنم.

   خدا قوت

   در پناه الله

 21. Avatar سینا گفت:

  کسی پاسخگو نیست؟

 22. Avatar سینا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  شما اطمینان دارید که این ربات فقط همین قابلیت را دارم زیرا اگر در ربات سبیل نگاه بندازین با همین ربات ساخته شده و قابلیتی که میگم تو سوال اولم رو داره. ممنون میشم اگه یک نگاه بندازین.

 23. Avatar سینا گفت:

  سلام ببخشید چطوری میشه وقتی یک دکمه بهش می دی گزینه های صفحه اصلی رو ببره داخل دکمه چند تا دکمه دیگه بزاری ؟ ممنون میشم جواب بدین

  از آموزش مفیدتون هم ممنون لطفا آموزش گذاشتن فید روی ربات هم بزارین ممنون

 24. با سلام و خسته نباشید،
  چطور میشه منوهارو حذف کرد، من دستور comments all delete رو میفرستم، فقط پاسخ منو حذف شد خود منو مونده

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   درود, زنده باشید.
   از ربات botfather باید حذف کنید چون از اون ربات شما این بخش رو فعال کردید.

 25. Avatar احسان گفت:

  سلام
  من با استفاده از دستور /commands keyboard منو ساختم اما سه تا سوال داشتنم.
  ۱- چطور می تونم اندازه منو ها رو عوض کنم؟
  ۲- ترتیب دکمه های صفحه اصلی رو هم نمی تونم عوض کنم. اینکارو چطور باید انجام بدم؟
  ۳- چطور می تونم کنار نوشته های منوو emoji بذارم؟
  پیشاپیش ممنون

 26. Avatar یاشار گفت:

  سلام. من میخوام کاری کنم که وقتی دسنوری تایپ میشه، به صورت رندم مطلبی در مورد اون رو نمایش بده. امکانش هست؟
  آیا میتونه این مطلب رو از سایت من برداره یا باید به صورت دستی اضافه کنم؟

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   درود.
   بخش آموزش های تلگرام رو مطالعه کنید آموزش های کاملی در این باره قرار گرفته است.
   برای مطالب سایت نیز میتوانید از آدرس فید (Rss) استفاده کنید آموزش این نیز در بخش مربوطه موجود هست.
   پاینده باشید.

 27. Avatar سینا گفت:

  سلام واقعا عالی بود خسته نباشید فقط یه سوال چجوری میتونم تو جواب اسم شخص رو بنویسه مثلا اگه طرف مقابل اسمش sina باشه بنویسه سلام sina

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   سلام و با احترام.
   این مورد رو در بعضی سرویس های ربات ساز قرار داند (ربات و سرویس هایی که امکان ساخت ربات رو بدون استفاده از منابع شخصی و سرور و … در اختیار میگذارند)
   حال اگر بخواهید شخصی بهره ببرید باید کدنویسی کنید و سرور و … تهیه کنید.

 28. Avatar مازیار گفت:

  سلام. وقتی که یه کامنت را اضافه میکنم و بهش دو تا جواب میدم. هر بار که دستور را اجرا میکنم فقط یه جواب را به صورت رندم میاره. میشه کاری کرد که هر دو جواب را بیاره؟

 29. Avatar x گفت:

  کپی میکنم میفروشم تا چشمت در بیاد

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   چشم ما در نمیاد چشم شما در میاد که با مال حروم بزرگ شدی و به این مدل پول درآوردن عادت کردی.
   یا حق

  • Avatar Mohammad.S گفت:

   خاک تو سر حروم خورت. :|

  • Avatar متین گفت:

   مگه تو مرض داری کپی می کنی، منم اول فکر کردم اشکال نداره بعد که دیدم این نوشته شده منصرف شدم. انشاء الله از هرچی می فروشی اینقدررررررررررر کپی کنن تا چشم خودت در بیاد.

 30. Avatar سهیل گفت:

  سلام مرسی بابت این همه راهنمائی
  داداش من ربات رو مثل تو ساختم فقط تو پی وی پیام بدم جواب میده ولی تو گروه هر چی میدم چیزی نمیگه چیکار باید بکنم؟

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   سلام.

   باید در گروه ربات رو فعال کنید با دستور start/

  • Avatar سهیل گفت:

   اینو میزنم ولی چیزی نمیاد
   اون شکل که مثلا جک میخوای عکس میخوای تو پی وی داره تو گروه نمیاد که انتخاب کنن

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   ببنید شما باید با ارسال دستور start/ در گروه مد نظر ربات رو فعال کنید حال اگر عمل نمیکنه به این دلیل هست که جز ربات شما ربات دیگری نیز در گروه فعال هست یا حضور دارد, بدین منظور باید از دستور start@idBot/ استفاده کنید در قسمت idbot باید نام کاربری ربات خود (آی دی ربات) رو تایپ کنید.

 31. Avatar مهدی گفت:

  سلام ببخشید یه سوال من میخواستم یه ربات درست کنم که توسط اون بشه ربات های دیگری ساخت مثلا وقتی تتوکن رو به ربات میدیم ربات جدید ساخته بشه

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   سلام.این مورد به صورت رایگان انجام پذیر نیست یعنی ربات های وابسطه این امکان رو نمیدن, شما باید از کدنویسی اختصاصی به همراه سرور شخصی استفاده نمائید.

 32. Avatar amir گفت:

  سلام من با botfather یک دستور اضافه کردم که هیچ کاری نمی کنه و اسمش هم عوض نمی شه . می خواستم ببینم چطور می تونم حذفش کنم یا حداقل چطور از command1/ اسمش رو تغییر بدم ؟؟

 33. Avatar erfan گفت:

  khob kojash dor az ansanyate shoma dar site amozesh midid
  va kar barname nevis inke ina ro gerd avari kone ba dar apk garar bede
  on pooli ham ke migiram vase zahmat sakht apk ast

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   شما زحمت میکشی برای خودت برای سایت چه سودآوری دارد؟
   زحمت شما اینکه مطلبی که براش ساعت ها وقت گزاشته شده رو به راحتی در برنامه خود استفاده میکنی ولی زحمت ما وقت و هزینه هست که رایگان قرار دادیم برای سایت خود نه برای سودآوری شما و اشخاص دیگر!
   کسی نیاز داشته باشد به سایت مراجعه میکند دلیلی نمیبینیم در برنامه شخصی استفاده شود!
   شما نیز زحمت بکشید از ملیون ها پولی که در میارید اندکی وقت بزارید و از منابع اصلی متون رو تهیه و ترجمه کنید نه از سایت های ایرانی به راحتی آب خوردن کپی برداری کنید.
   به هر حال اخطار دادیم و مورد رضایت بنده نیست و به صورت جدی برخورد خواهد شد و به مارکت و ساماندهی گزارشی مبنی بر تخلف شخص ارسال خواهیم کرد.یا حق

 34. Avatar نیما کندری گفت:

  سلام من در رباتی که ساخته ام شروع به کار با paquebot کردم اما الان نمی خوام در رباتم اثری از این باشه و می خوام ازش بیرون بیان اما دستور لغو نداره و هر کاری می کنم بازم هست و ختی به اعضای من هم پیام میده که اگر می خواهید ربات شخصی خود را بسازید رو این لینک کلیک کنید! چطوری این ربات رو از ربات خودم حذف کنم؟

  • AndroidIran AndroidIran گفت:

   سلام نیما جان.
   اگر در نظر دارید ربات خود را از زیر مجموعه ربات روسی paquebot خارج نمائید کافیست توکن ربات خود را تغییر دهید.
   برای این کار : در برنامه تلگرام پروفایل BotFather@ را بازکنید و شروع به مکالمه با آن کنید با ارسال دستور revoke/ توکن قبلی را منقضی کنید.

برچسب ها

بــرنامه های پیشنهادی

12 votes, average: 4٫42 out of 512 votes, average: 4٫42 out of 512 votes, average: 4٫42 out of 512 votes, average: 4٫42 out of 512 votes, average: 4٫42 out of 5

PicsArt Photo Studio: Collage Maker & Pic Editor

AndroidIranV 9.27.4
آخرين آپديت : 2020/05/03 دانـلود رایـگان
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

App Cloner

AndroidIranV 1.4.11
آخرين آپديت : 2018/01/05 دانـلود رایـگان
10 votes, average: 4٫20 out of 510 votes, average: 4٫20 out of 510 votes, average: 4٫20 out of 510 votes, average: 4٫20 out of 510 votes, average: 4٫20 out of 5

LINE: Free Calls & Messages

AndroidIranV 7.18.0
آخرين آپديت : 2018/01/05 دانـلود رایـگان
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

SwiftKey Keyboard

AndroidIranV 6.7.2.19
آخرين آپديت : 2017/11/17 دانـلود رایـگان
6 votes, average: 4٫33 out of 56 votes, average: 4٫33 out of 56 votes, average: 4٫33 out of 56 votes, average: 4٫33 out of 56 votes, average: 4٫33 out of 5

Plus Messenger

AndroidIranV 4.2.1.2
آخرين آپديت : 2018/01/30 دانـلود رایـگان
دانلود سریال رقص روی شیشه
دانلود قسمت 1 دل دانلود قسمت 2 دل دانلود قسمت 3 دل دانلود قسمت 4 دل دانلود قسمت 5 دل دانلود قسمت 6 دل دانلود قسمت 7 دل دانلود قسمت 8 دل دانلود قسمت 9 دل دانلود قسمت 10 دل دانلود قسمت 11 دل دانلود قسمت 12 دل دانلود قسمت 13 دل دانلود قسمت 14 دل دانلود قسمت 15 دل دانلود قسمت 16 دل دانلود قسمت 17 دل دانلود قسمت 18 دل دانلود قسمت 19 دل دانلود قسمت 20 دل دانلود قسمت 21 دل دانلود قسمت 22 دل دانلود قسمت 23 دل دانلود قسمت 24 دل دانلود قسمت 25 دل دانلود قسمت 26 دل دانلود قسمت 27 دل دانلود قسمت 28 دل دانلود قسمت 5 دل دانلود قسمت 6 دل دانلود قسمت 7 دل دانلود قسمت 8 دل دانلود قسمت 9 دل دانلود قسمت 10 دل دانلود قسمت 11 دل دانلود قسمت 12 دل دانلود قسمت 13 دل دانلود قسمت 14 دل دانلود قسمت 15 دل دانلود قسمت 16 دل دانلود سریال خواب زده دانلود قسمت 1 خواب زده دانلود قسمت 2 خواب زده دانلود قسمت 3 خواب زده دانلود قسمت 4 خواب زده دانلود قسمت 5 خواب زده دانلود قسمت 6 خواب زده دانلود قسمت 7 خواب زده دانلود قسمت 8 خواب زده دانلود قسمت 19 مانکن دانلود قسمت 20 مانکن دانلود قسمت 21 مانکن دانلود قسمت 22 مانکن دانلود قسمت 23 مانکن دانلود قسمت 24 مانکن دانلود قسمت 25 مانکن دانلود قسمت 26 مانکن دانلود قسمت 27 مانکن دانلود قسمت آخر مانکن دانلود کامل سریال مانکن دانلود فصل دوم سریال مانکن